دکتر آرمان انقطاع » بعد از جراحی کوچک کردن سینه چه انتظاری باید داشته باشیم؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

بعد از جراحی کوچک کردن سینه چه انتظاری باید داشته باشیم؟

فهرست مطالب

اگر شما تصمیم به کوچک کردن سینه و انجام ماموپلاستی گرفته اید. باید موارد زیادی را در نظر خود داشته باشید، که یکی از این موارد این است که چه انتظاری را بعد از کوچک کردن سینه باید داشته باشید. ما در این مقاله قصد داریم شما را با مراقبت هاي بعد از کوچک کردن سينه آشنا کنیم.

ابتدا، اگر قبلاً برای جراحی برنامه ریزی کرده اید، با جراح پلاستیک دارای گواهی بورد خود در مورد جزئیات خاص بهبودی بعد از جراحی صحبت کنید.
برخی از جراحان ممکن است از درن استفاده کنند، برخی دیگر ممکن است این کار را نکنند. برخی از جراحان ممکن است از بخیه هایی استفاده کنند که باید برای برداشتن آنها بعدا دوباره به پزشک مراجعه کنید و برخی دیگر ممکن است از بخیه های جذبی استفاده کنند.

انتظارات بعد از ماموپلاستی
انتظارات بعد از ماموپلاستی

جزئیاتی که در بالا ذکر شد ممکن است از جراح به جراح دیگر متفاوت باشد و هیچ یک از تکنیک های استفاده شده توسط هر جراح بهتر از بقیه تکنیک ها نیست. هدف این مقاله صحبت کلی در مورد بهبودی پس از جراحی است. جزئیات مراقبت های بعدی شما توسط جراح پلاستیک شما ارائه می شود.

مراحل بهبودی و مراقبت هاي بعد از کوچک کردن سينه

بهبودی پس از هر جراحی دو مرحله دارد، مرحله بهبودی کوتاه مدت و مرحله بهبودی بلند مدت. بهبودی کوتاه مدت از لحظه جراحی کوچک کردن سینه شروع می‌شود که معمولاً حدود سه هفته طول می کشد.

بهبودی طولانی مدت 3-6 ماه طول می کشد، گاهی اوقات طولانی تر. هر مرحله منحصر به فرد است، اما برخی از مسائل ممکن است در هر زمان پیش بیاید و مهم نیست که چقدر از جراحی شما گذشته باشد و شما باید مراقبت هاي بعد از کوچک کردن سينه را جدی بگیرید و به آن ها عمل کنید.

مرحله بهبودی کوتاه مدت بعد از کوچک کردن سینه

بیایید با مرحله بهبودی کوتاه مدت بعد از کوچک کردن سینه شروع کنیم. بلافاصله پس از جراحی، از خواب بیدار می شوید و پانسمان هایی روی سینه شما وجود دارد. اغلب اوقات با چیزی مانند چسب روی بخیه ها را می پوشانند. برای مراقبت از سینه‌ها و کم کردن فشار بر روی آن‌ها، مقداری گاز و یک سوتین وجود خواهد داشت.

جراح به شما می گوید که با این پانسمان ها باید چه کار کنید، مثلاً چه زمانی آنها را عوض کنید و چه زمانی می توانید دوش بگیرید. به طور کلی در هفته اول پس از جراحی، درد متوسطی در سینه ها و اطراف سینه خواهید داشت. برخی افراد عمدتاً احساس درد می کنند. این درد باید به راحتی با داروهایی که پزشک تجویز کرده کنترل شود و روز به روز کمی بهتر شود.

معمولاً، چیزی مانند خون یا مایع شفاف در خطوط برش وجود دارد. معمولا آن این در طی چند روز اول بعد از جراحی کاهش می یابد. هنگام خواب یا هر جایی که می‌نشینید یا به آن تکیه می‌دهید، این مایع ممکن است به بیرون از پانسمان‌ها روی ملافه ها نشت کند.

یک هفته راحت باشید و استراحت کنید و بعد پیاده روی کوتاه داشته باشید، آهسته حرکت کنید، مراقب خود باشید، غذاهای سالم بخورید و آب فراوان بنوشید. سعی نکنید ورزش کنید، رژیم بگیرید یا کاری بیشتر از استراحت و ریکاوری انجام دهید.

اگر به شکم می‌خوابید یا به پهلو می‌خوابید، این می‌تواند سخت‌ترین بخش بهبودی شما باشد، بنابراین به خوابیدن در حالتی که به یک تکیه‌گاه تکیه کرده‌اید، فکر کنید. اگر مشکل خواب دارید، اگر فکر می‌کنید خواب خفیف ممکن است کمک کند، با پزشک خود صحبت کنید.

بسیاری از زنان احساس آرامش می کنند که عمل جراحی به پایان رسیده است و حتی بیشتر از این احساس آرامش می کنند که وزن زیادی به معنای واقعی کلمه از روی شانه هایشان کم شده است! با این حال، غیرعادی نیست که بعد از جراحی نیز احساس انرژی کم و کم آبی داشته باشید.

برش‌های شما ممکن است صورتی یا قهوه‌ای به نظر برسند و ممکن است همچنان در اثر لمس حساس باشند. با تأیید پزشک، می توانید فعالیت های بیشتری را در این مرحله شروع کنید. پزشک شما ممکن است به شما اجازه دهد قبل از این فعالیت‌های خود را افزایش دهید، اما هنگام برنامه‌ریزی برای بهبودی، برنامه‌ریزی کنید که سه هفته به خود استراحت دهید.

حدود یک ماه پس از جراحی، می‌توانید نسبت به سایز سینه جدید خود اطمینان کامل داشته باشید و می‌توانید خود را برای خرید سوتین‌های جدید آماده کنید. در حالی که ممکن است مقداری از تورم باقیمانده همچنان از بین برود، می‌توانید در این زمان سوتین جدید بخرید.

در مورد سوتین هایی که در قسمت زیرین خود فنر دارند با جراح خود صحبت کنید. بسته به برش ها و بهبودی خاص شما، ممکن است لازم باشد برای خرید مدل های سوتین فنر دار صبر کنید.

بیشتر بخوانید: افتادگی سینه

مرحله بهبودی طولانی مدت بعد از کوچک کردن سینه

در مرحله بعدی بهبودی بعد از کوچک کردن سینه، می توانید شروع به بازگشت به انجام کار های روزمره خود کنید. با شروع مجدد فعالیت ها، به خود زمان بدهید تا استقامت خود را افزایش دهید.

با پیاده روی تند یا دوچرخه سواری شروع کنید زیرا چیزهایی که شامل دویدن یا پریدن می شوند ممکن است برای سینه جدید شما بسیار اذیت کننده باشند. همچنین، هنگام تمرین برای اولین بار، حتما از یک سوتین خوب استفاده کنید. معمولاً فعالیت جنسی خود را می‌توانید سه هفته پس از جراحی از سر بگیرید.

ممکن است متوجه شوید که هیچ احساسی در کناره های سینه یا نوک سینه های خود ندارید. این می تواند طبیعی باشد و به احتمال زیاد طی چند ماه آینده بهتر می شود، اگرچه گاهی اوقات بی حسی می تواند دائمی باشد. برخی از زنان دردهایی مانند تیر کشیدن کوتاه مدت و متناوب در ناحیه ای که سینه کوچک شده است و یا سمت قفسه سینه دارند.

با توجه به نظرات کسانی که این جراحی را انجام داده‌اند اکثر آن ها می گویند که 3 تا 4 ماه طول خواهد کشید تا تمام تورم از بین برود. در حالی که تورم ممکن است پس از چند ماه اول از بین برود، اسکارهای ناشی از جراحی تقریباً یک سال طول می کشد تا محو و کاملاً از بین بروند.

بیشتر بخوانید: پروتز سینه

برای بسیاری از بیماران، زمان بهبودی در مقایسه با سایر انواع جراحی کوتاه است. با این حال، برنامه ریزی زمان لازم برای بهبودی بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های توصیه شده توسط جراح خود را دنبال می‌کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بدست آورید!

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین جراح پروتز سینه در تهران کیست؟

بهترین جراح پروتز سینه در تهران کیست؟

بهترین جراح پروتز سینه در تهران دارای ویژگی‌هایی است که لازم است متقاضیان پیش از انجام این جراحی به آن ویژگی‌ها توجه داشته باشند. برای مثال یک جراح خوب باید مدرک معتبر و تخصصی داشته باشد. تجربه کار...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. یاسمین

  تورم و کبودی بعد عمل من 2 ماه بعد ار بین رفت اما الان که 7 ماه از جراحیم گذشته یکم از جای بخیم معلومه

  پاسخ
  • دکتر آرمان انقطاع

   به مرور زمان و با استفاده از پماد های مخصوص جای زخم از بین می رود

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *