دکتر آرمان انقطاع » اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی؛ راهنمای جامع قبل از عمل
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی؛ راهنمای جامع قبل از عمل

فهرست مطالب

اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی برای آمادگی مناسب قبل از جراحی امری ضروری است. جراحی زیبایی شکم برای افرادی که با اضافه وزن در ناحیه شکم و پهلوها دست‌وپنجه نرم می‌کنند و یا برای افرادی که فرم بدنی دلخواه خود را از طریق رژیم غذایی و ورزش به دست نیاورده‌اند، گزینه مناسبی است. این روش شامل برداشتن چربی و پوست اضافی از شکم و پهلوها است. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی صحبت کنیم.

اهمیت اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

اهمیت اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

متخصصان بر اهمیت مصرف غذاهای مغذی مانند غذاهای کم چربی و پروتئین بالا برای تامین انرژی بدن قبل از عمل ابدومینوپلاستی تاکید می کنند. آنها همچنین بر اهمیت داشتن یک حامی قابل‌اعتماد برای مراقبت از شما پس از جراحی تأکید می‌کنند، زیرا در هفته اول نمی‌توانید از خود مراقبت کنید. آمادگی کافی و مراقبت های قبل از ابدومینوپلاستی می‌تواند استرس جراحی را کاهش داده و به بهبودی سریعتر کمک کند.

بیشتر بخوانید: تغذیه بعد از ابدومینوپلاستی

اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی چیست؟

هیچ ناحیه ای از بدن به اندازه شکم بزرگ اذیت کننده نیست. همانطور که تغییرات فیزیکی طبیعی مانند زایمان، تغییر وزن و روند پیری را پشت سر می گذاریم، پوست و چربی اضافی راهی برای تجمع در اطراف شکم ما پیدا می‌کنند. مانند هر روش جراحی دیگری، مهم است که مراجعه‌کننده اقداماتی را قبل از جراحی انجام دهد تا به طور کامل هم مزایا و هم خطرات احتمالی این عمل را در نظر بگیرد. حتی اگر عمل جراحی شکم برای بسیاری از مردان و زنان مفید باشد باید جوانب مختلفی را در نظر گرفت. به این دلایل، ابدومینوپلاستی ممکن است برای همه مناسب نباشد. در ادامه اطلاعاتی در ارتباط با اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی داده شده است.

  • داشتن وزن مناسب برای جراحی

از اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی می‌توان به وزن ثابت اشاره کرد. ابدومینوپلاستی روشی فوق العاده برای پیکرتراشی و فرم دادن به بدن است. بااین‌حال، روش جراحی جایگزینی برای کاهش وزن نیست. باید به مدت شش تا دوازده ماه قبل از انجام عمل جراحی شکم خود را نزدیک به وزن دلخواهتان برسانید. اکثر جراحان توصیه می‌کنند که بیماران بین 5 تا 7 کیلوگرم از وزن هدف خود فاصله داشته باشند.

این موضوع مهم است؛ زیرا افزایش یا ازدست‌دادن وزن اضافی می‌تواند شکل کانتور به‌دست‌آمده از طریق جراحی شما را تغییر دهد. تغییر وزن می‌تواند بافت‌های شکمی را کشش دهد و می‌تواند باعث شود که به یک روش دیگر برای بازگرداندن تناسب‌اندام نیاز داشته باشید.

بیشتر بخوانید: ورزش بعد از ابدومینوپلاستی

  • قطع داروها

قطع مصرف برخی از داروهایی که بر انعقاد خون تأثیر می‌گذارند، مانند مسکن‌ها، آسپرین و ویتامین A، حداقل دو هفته قبل از انجام عمل ابدومینوپلاستی بسیار مهم است.

  • آماده کردن تخت خواب

پس از جراحی، مهم است که زمان قابل‌توجهی را به استراحت در رختخواب بگذرانید و فقط در دوره‌های کوتاهی پیاده‌روی کنید؛ بنابراین، بسیار مهم است که محل استراحت شما راحت باشد. همچنین باید یاد بگیرید که چگونه با چند بالش استراحت کنید و بخوابید. توصیه می‌شود قبل از انجام عمل ابدومینوپلاستی، این تکنیک ها را تمرین کنید، زیرا انجام آن پس ازعمل چالش‌برانگیز خواهد بود و ممکن است منجر به آسیب شود.

  • آزمایش خون

در اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی، انجام آزمایش خون برای جمع‌آوری اطلاعات مهم در مورد سلامتی فرد، از جمله سطح هموگلوبین، بسیار مهم است. لازم به ذکر است که 8 ساعت قبل از جراحی ناشتا بودن ضروری است.

  • مشورت با پزشک

قبل از انجام هر گونه جراحی، مهم است که با پزشک خود در مورد مصرف مکمل‌های غذایی یا ویتامین‌ها مشورت کنید. قرص‌های ویتامین E، به‌ویژه، باید از پزشک سوال شوند، زیرا به طور بالقوه می‌توانند خونریزی را در طول جراحی افزایش دهند. پزشک شما می‌تواند راهنمایی کند که آیا مصرف قرص‌های ویتامین E قبل از عمل برای شما بی‌خطر است یا خیر. علاوه بر این، رعایت دستورالعمل‌های پزشکی در هنگام مصرف هر گونه مکمل غذایی بسیار مهم است.

سایر اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی به شرح زیر است:

  • استفاده از تنباکو و الکل قبل از انجام جراحی ابدومینوپلاستی می تواند اثربخشی این عمل را مختل کند.
  • افرادی که عمل جراحی زیبایی شکم را انتخاب کرده اند باید به پزشک خود از سابقه پزشکی خود اطلاع دهند.
  • بسیار مهم است که داروهای تجویز شده را طبق دستور پزشک به موقع و مداوم مصرف کنید؛ بنابراین مهم است که این مسئولیت را نادیده نگیرید.
  • به افرادی که جراحی شکم را انتخاب کرده‌اند توصیه می‌شود عصر قبل از عمل شام سبک بخورند و حداقل 8 ساعت قبل از عمل از مصرف هر گونه غذا یا نوشیدنی خودداری کنند، زیرا در طول عمل ناشتا بودن ضروری است.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح ابدومینوپلاستی

اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی چیست

سخن آخر

قبل از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی، مهم است که تمام جوانب را به دقت در نظر بگیرید و یک پزشک ماهر را انتخاب کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. حتما به اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی دقت کنید تا پروسه جراحی را به‌خوبی سپری کنید‌.

سوالات متداول اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی؛ زمان مناسب + عوارض

نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی؛ زمان مناسب + عوارض

نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی شاید سوالی باشد که ذهن خیلی از افرادی که این جراحی را انجام داده‌اند را مشغول کرده باشد. جراحی زیبایی شکم می تواند ظاهر و شکل شکم شما را بهبود بخشد و اعتماد به نفس شما...

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال 1402

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال 1402

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال ۱۴۰۲ یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین فاکتورها برای انتخاب عمل لاغری است. اگرچه نباید اولویت خود را در انتخاب روش جراحی زیبایی و لاغری، بر پایه هزینه عمل بگذارید، اما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *