دکتر آرمان انقطاع » پنج نکته که باید قبل از ابدومینوپلاستی در نظر بگیرید
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

پنج نکته که باید قبل از ابدومینوپلاستی در نظر بگیرید

فهرست مطالب

هیچ ناحیه ای از بدن به اندازه شکم بزرگ اذیت کننده نیست. همانطور که تغییرات فیزیکی طبیعی مانند زایمان، تغییر وزن و روند پیری را پشت سر می گذاریم، پوست و چربی اضافی راهی برای تجمع در اطراف شکم ما پیدا می کنند. بسیاری از مردم وقت ورزش کردن و توانایی رژیم گرفتن را ندارند. در ادامه اطلاعاتی در ارتباط با اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی داده شده است.

ابدومینوپلاستی که به عنوان تامی تاک (tummy tuck) نیز شناخته می شود، یک روش جراحی بسیار موفق است که برای تراشیدن پهلوها، خط کمر و صاف کردن شکم انجام می‌شود. این تکنیک جراحی همچنین می تواند عضلات آسیب دیده و ضعیف شکم را ترمیم کند، معده را بیشتر سفت کرده و نتایج طولانی مدت را تضمین می کند.

مانند هر روش جراحی دیگری، مهم است که یک مراجعه کننده اقدامات لازمی را قبل از جراحی انجام دهد تا به طور کامل هم مزایا و هم خطرات احتمالی این عمل را درک کند. حتی اگر عمل جراحی شکم برای بسیاری از مردان و زنان مفید باشد باید جوانب مختلفی را در نظر بگیرید. برخی الزامات سختگیرانه بهبودی و عوارض احتمالی وجود دارد که ابتدا باید در نظر گرفته شوند. به این دلایل، ابدومینوپلاستی ممکن است برای همه مناسب نباشد. ما در ادامه، پنج نکته را ذکر کرده‌ایم که شما باید قبل از انجام عمل ابدومینوپلاستی در نظر بگیرید:

برای بهبود یافتن قبل از ابدومینوپلاستی، وقت خود را خالی کنید

ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی بزرگ است که هفته ها طول می کشد تا بهبود یابد. این تکنیک شامل یک برش است که از لگن به باسن ایجاد می‌شود. بیماران باید انتظار داشته باشند که بهبودی کامل آن‌ها دو تا سه هفته طول بکشد.

در آغاز، شما خسته و متورم خواهید شد و احساس درد خواهید داشت. داشتن درد متوسط ​​در چند روز اول طبیعی است، اگرچه این درد به طور پیوسته بهبود می‌یابد. این حیاتی است که به خود فرصت دهید تا بدنتان جای برش های جراحی را ترمیم کند، بر روی استراحت و درمان خود تمرکز کنید.
یک مرخصی ساده از محل کار، کمک گرفتن در کارهای خانه و نگهداری از کودکان برای بیماران ابدومینوپلاستی کافی نیست، آن‌ها باید استراحت مطلق داشته باشند و از فعالیت های بدنی شدید پرهیز کنند. پس قبل از انجام این جراحی، وقتتان را تا سه هفته بعد از تاریج عمل خود، خالی کنید تا بتوانید خیلبی خوب استراحت کنید و بهبود یابید.

از اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی می‌توان به وزن ثابت اشاره کرد

ابدومینوپلاستی روشی فوق العاده برای پیکرتراشی و فرم دادن به بدن است. با این حال، روش جراحی جایگزینی برای کاهش وزن نیست. باید به مدت شش تا دوازده ماه قبل از انجام عمل جراحی شکم خود را نزدیک به وزن دلخواهتان برسانید. اکثر جراحان توصیه می کنند که بیماران بین 5 تا 7 کیلوگرم از وزن هدف خود فاصله داشته باشند.

این مهم است زیرا افزایش یا از دست دادن وزن اضافی می تواند شکل کانتور به دست آمده از طریق جراحی شما را تغییر دهد. تغییر وزن می تواند بافت های شکمی را کشش دهد و می تواند باعث شود که به یک روش دیگر برای بازگرداندن تناسب اندام نیاز داشته باشید.

برش جراحی ابدومینوپلاستی بر جای می‌ماند

اگرچه جراحی زیبایی شکم یکی از ارزشمندترین و موثرترین عمل‌های جراحی زیبایی است که امروزه انجام می‌شود، اما این برش جراحی یک جای زخم در امتداد شکم باقی می‌گذارد. این جای زخم در امتداد خط برش افقی، از لگن به باسن، درست بالای استخوان شرمگاهی کشیده می شود.

بیشتر بخوانید: انواع برش در جراحی ابدومینوپلاستی

در حالی که جای زخم با گذشت زمان کمی محو می شود، اما برای سال های آینده قابل مشاهده خواهد بود. یک جراح پلاستیک باتجربه با دقت برش را ایجاد می‌کند و مطمئن می شود که جای زخم به خوبی در زیر لباس پنهان شود.

درن های جراحی برای یک یا دو هفته اول در محل خواهند بود

پس از جراحی، درن هایی برای از بین بردن تجمع خون یا مایعات، پایین نگه داشتن تورم و اطمینان از بهبودی مناسب در محل جراحی قرار می گیرند. در بسیاری از موارد، پس از ابدومینوپلاستی، درن های جراحی قرار می گیرند. اگرچه موقتی هستند، اما نیاز به توجه و مراقبت دارند.

قبل از جراحی، جراح شما در مورد نیاز به درن و نحوه مراقبت از آنها، از جمله هرگونه محدودیت در حمام کردن صحبت خواهد کرد. در اغلب موارد، درن ها بدون درد در عرض هفت تا ده روز برداشته می شوند، با این حال، ممکن است لازم باشد برای دو هفته یا بیشتر در محل خود باقی بمانند.


ممکن است یک سال طول بکشد تا نتایج کامل را مشاهده کنید

فواید زیبایی شکم شما بلافاصله قابل توجه نخواهد بود. در واقع، در طی چند هفته اول، قرمزی، کبودی، سفتی و تورم مشاهده خواهد شد. این به آرامی طی چهار تا شش هفته آینده برطرف می شود و نتایج اصلی خود را نشان می دهند.

با این حال، تورم باقی مانده می تواند برای شش ماه یا بیشتر نیز باقی بماند. بی حسی موقت یا از دست دادن حس در طول خط برش طبیعی است، اما به آرامی برطرف می شود.

در کل قبل از انجام جراحی وقت بگذارید و تمامی جوانب را در نظر بگیرید تا بعد از جراحی به نتایج باب میلتان دست پیدا کنید. حتما در انتخاب پزشک خود دقت کنید. اگر قصد دارید که جراحی ابدومینوپلاستی را انجام دهید اما نمی‌دانید که چطور یک جراح با تجربه و مجرب پیدا کنید مقاله (بهترین جراح پیکرتراشی را چگونه انتخاب کنیم؟) را مطالعه کنید.

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
ورم بعد از لیپوساکشن

ورم بعد از لیپوساکشن

تورم یک عارضه جانبی شایع پس از لیپوساکشن است. مهم است که به یاد داشته باشید که تورم بخشی طبیعی از روند بهبودی است و پس از عمل انتظار می رود این اتفاق بی افتد. تورم را می‌توان با مراقبت‌های مناسب پس...

لیپوساکشن ران و ساق پا

لیپوساکشن ران و ساق پا

لیپوساکشن ران و ساق پا یک روش محبوب برای کسانی است که به دنبال بهبود ظاهر پایین تنه خود هستند. این یک راه موثر برای کاهش چربی در مناطقی است که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی‌دهند. این روش کم تهاجمی...

رژیم غذایی بعد از عمل لیپوساکشن

رژیم غذایی بعد از عمل لیپوساکشن

لیپوساکشن یک روش محبوب برای کسانی است که به دنبال کانتور کردن بدن و حذف چربی های سرسخت خود هستند. در حالی که لیپوساکشن می تواند راهی عالی برای رسیدن به فرم بدن مورد نظر شما باشد، مهم است که درک کنید...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *