دکتر آرمان انقطاع » آیا می‌توان لیفت و پروتز سینه را با هم انجام داد
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

آیا می‌توان لیفت و پروتز سینه را با هم انجام داد

فهرست مطالب

انجام همزمان لیفت و پروتز سینه، به طور همزمان سینه های شما را بالا می‌برد، گرد و بزرگ می‌کند. این جراحی برای کسانی که سینه های بالا تر، گردتر و بزرگتر می خواهند، مناسب است. کسانی که سینه های نا متقارنی دارند و می خواهند آن ها را به علاوه صاف کردن بزرگ تر نیز کنند. یا کسانی که به مرور زمان یا به دلیل شیردهی حجم سینه های خود را از دست داده اند و سینه هایشان افتاده شده است.

انجام همزمان لیفت و پروتز سینه چیست؟

لیفت سینه با ایمپلنت دو عمل جراحی را در یک عمل ترکیب می کند. لیفت سینه که ماستوپکسی نیز نامیده می‌شود، زمانی است که جراح پلاستیک پوست و بافت سینه‌ها را بلند می‌کند و به آن‌ها شکل می‌دهد تا ظاهری کشیده‌تر و گردتر به آن‌ها بدهد. در پروتز یا بزرگ کردن سینه، سینه با قرار دادن ایمپلنت های سیلیکونی یا آبنمکی در سینه بزرگ می شود. در روش ترکیبی، نه تنها سینه ها بلند می شوند، بلکه بزرگ نیز می شوند.

آیا انجام همزمان لیفت و پروتز سینه ایمن است؟

در حالی که به طور کلی انجام این دو جراحی به طور همزمان ایمن در نظر گرفته می شود، خطراتی مانند همه جراحی ها ممکن است در آن وجود داشته باشد. ایمپلنت ها ممکن است به مرور زمان پاره شوند یا مشکلات سلامتی برای مراجعه کننده، ایجاد کنند. ایمپلنت سینه ممکن است برای همیشه دوام نداشته باشد، بنابراین ممکن است جراحی های بعدی لازم تا پروتز سینه فرد تعویض شود. برای داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله تعویض پروتز سینه را بخوانید. یک جراح پلاستیک دارای گواهی بورد باید انجام همزمان لیفت و پروتز سینه را به عهده بگیرد تا مطمئن شوید که به درستی انجام شده و پزشک شما استانداردهای تایید شده را رعایت کرده است.

ایمنی پروتز سینه
ایمنی پروتز سینه

هزینه انجام همزمان لیفت و پروتز سینه

این مورد می تواند بسته به محل شما بسیار متفاوت باشد و شامل مواردی مانند هزینه های بیهوشی، هزینه های اتاق عمل شود. این جراحی روشی موثر برای بالا بردن سینه‌ها و بزرگ‌تر کردن سینه‌ها است.

لیفت سینه با ایمپلنت چگونه انجام می‌شود؟

با افزایش سن زنان، سینه ها خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند. این می تواند باعث افتادگی سینه های آنها شود، به خصوص اگر وزن آنها افزایش یا کاهش یابد. لیفت سینه، سینه‌ها را بالا می‌آورد و شکل آن‌ها را گردتر می‌کند. در بزرگ کردن سینه یا زمانی که ایمپلنت می گذارید، یک ایمپلنت با جراحی پشت پوست هر یک از سینه های شما قرار می گیرد. ایمپلنت ها یا پشت ماهیچه های قفسه سینه یا پشت بافت سینه شما قرار دارند. معمولاً اگر سینه‌های شما آویزان باشد، ایمپلنت آن ها را بالا نمی‌برد. انجام لیفت سینه با ایمپلنت، هم سینه های شما را بلند می کند، هم شکل آنها را گردتر می کند و هم اندازه سینه شما را افزایش می دهد.

روش لیفت سینه با ایمپلنت چیست؟

این روش بسته به اندازه و شکل سینه ها، ممکن است میزان لیفت و ایمپلنت شما متفاوت باشد. قبل از جراحی، تاریخچه پزشکی شما کامل گرفته می شود و به بیمار اطلاعاتی در مورد خطرات جراحی، کارهایی که باید قبل و بعد از عمل انجام دهید و چه زمانی باید با پزشک تماس بگیرید، داده می‌شود. انواع مختلفی از تکنیک های لیفت سینه وجود دارد، اما روشی که انتخاب می شود بر اساس معاینه فیزیکی و اهداف جراحی شما خواهد بود. به طور کلی، این روش شامل موارد زیر است:

جراح در حالی که ایستاده اید، بدن شما را ارزیابی و علامت گذاری می کند تا موقعیت بلند شده نوک پستان را روی سینه ببیند.

شما تحت بیهوشی عمومی قرار خواهید گرفت.

جراح برشی را در اطراف آرئول ایجاد می‌کند و از جلوی سینه امتداد می‌یابد.

سینه های شما بلند می شود و شکل می گیرد و ایمپلنت قرار می گیرد.

در صورت لزوم، آرئول های شما به موقعیت صحیح روی سینه ها منتقل می شوند.

برش ها با بخیه یا نوار جراحی بسته می شوند.

همه جراحان لیفت و ایمپلنت را همزمان انجام نمی دهند. جراحی ترکیبی خطراتی برای نوک پستان و آرئول و همچنین بهبود زخم دارد. تکنیک های پیشرفته برای جراحی ترکیبی برای به حداقل رساندن خطر در حال توسعه است. اگر به دو عمل جراحی نیاز دارید، ابتدا لیفت انجام می شود، سپس ایمپلنت در زمان دیگری انجام می شود.

آیا انجام همزمان لیفت و پروتز سینه خطراتی دارد؟

خطرات در هر روش جراحی وجود دارد. خطرات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • عوارض بیهوشی
 • عدم تقارن سینه
 • تغییرات در حس نوک سینه یا خود سینه
 • از دست دادن جزئی یا کلی نوک پستان یا آرئول به دلیل محدود شدن جریان خون در ناحیه
 • ترومبوز ورید عمقی (لخته شدن خون) یا عوارض قلبی/ریوی
 • تجمع مایع
 • عفونت
 • بهبود ضعیف برش
 • امکان نیاز به جراحی تجدید نظر
 • موقعیت اشتباه ایمپلنت

در کنار خطرات جراحی، ایمپلنت ها نیز خطراتی دارند. این خطرات عبارتند از:

 • نشت یا پارگی ایمپلنت
 • چروک شدن پوست روی ایمپلنت
 • ضخیم شدن بافت اسکار در اطراف ایمپلنت
 • لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک
 • درد شدید عضلات و مفاصل
دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن مناسب کیست؟

عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن مناسب کیست؟

عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن یک روش جراحی است که می تواند به کاهش اندازه سینه های بیش از حد بزرگ کمک کند. این یک گزینه محبوب برای زنانی است که از اندازه سینه های خود ناراضی هستند یا به دلیل سینه...

طول عمر پروتز سینه به طور متوسط چقدر است؟

طول عمر پروتز سینه به طور متوسط چقدر است؟

تصمیم گیری برای انجام جراحی پروتز سینه یک تصمیم بسیار مهم است. این روش برای کمک به شما در دستیابی به برجستگی های زنانه مورد نظر شما طراحی شده است و اغلب به بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس شما کمک...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *