دکتر آرمان انقطاع » انواع پروتز سینه
۳ دقیقه

انواع پروتز سینه

پروتزها در شکل‌ها، اندازه‌ها و رنگ‌های پوست های متفاوتی وجود دارند و همینطور از موادی ساخته شده‌اند که به گونه‌ای طراحی شده‌ است که حرکت، احساس و وزن آن تا حد امکان شبیه به یک سینه طبیعی باشد. شما باید در هنگام انتخاب پروتز بسیار دقت کنید و پروتزی را انتخاب کنید که تا حد امکان متناسب با سبک زندگی شما باشد. در این مقاله ما قصدر داریم شما را با انواع پروتز سینه آشنا بکنیم و بگوییم که هر شکل پروتز برای چه افرادی مناسب است. در ادامه شما را با پروتز سینه مدل اشکی، پروتز سینه سیلیکونی و پروتز سینه آبنمکی آشنا می‌کنیم.

انواع پروتز سینه چه شکلی دارد؟

پروتز ها از نظر شکل به دو دسته تقسیم می‌شوند، پروتز های قطره اشکی و پروتز های گرد. انتخاب شکل پروتز سینه جنبه سلیقه‌ای داشته وبه نظر پزشک و بیمار بستگی دارد. با ما همراه باشید تا با هر یک از این شکل ها به طور جداگانه آشنا شوید.

پروتز سینه مدل اشکی (پروتز قطره اشکی)

پروتز سینه مدل اشکی از قسمت بالا کم حجم است و در قسمت پایین دارای حجم بیشتری می‌باشد. معمولا این شکل از پروتز سینه برای خانم هایی مناسب است که سینه هایشان در ناحیه تحتانی و بیرونی پرتر و بالای نوک سینه کوچک و کمتر است. پروتز قطره اشک را می توان هم در سمت راست و هم در سمت چپ نیز گذاشت. به طور کلی پروتز قطره اشکی برای کسانی که هیچ گونه بافت پستانی ندارند مناسب است.

پروتز گرد

این نوع پروتز ها دایره‌ای شکل هستند. این پروتز قسمت فوقانی سینه را برجسته می‌کند و باعث می‌شود سینه ظاهری یکدست و گرد داشته باشد.

وزن انواع پروتز سینه چقدر است؟

در اصل پروتزهای سیلیکونی در وزن های مختلفی تولید می شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای گذاشتن یک پروتز مناسب ترین وزن بستگی به سنگینی سینه دیگر شما دارد، اگر هر دو سینه را قصد دارید پروتز کنید، می توانید وزنی را که با آن احساس راحتی می کنید انتخاب کنید.

یک پروتز با وزن کاملا متناسب شما باعث می‌شود که شما احساس تعادل بیشتری کنید زیرا با وزن سینه دیگر شما مطابقت دارد. با این حال، اگر سینه با اندازه بزرگ می‌خواهید، می‌توانید یک نسخه سبک تر انتخاب کنید که راحت تر نیز باشد.

در اینجا موضوع دیگری نیز پیش می‌آید که چرا پزشکان پروتز سینه سبک وزن را پیشنهاد نمی‌کنند در حالی که انواع پروتز سینه وجود دارد، زیرا اگر پروتز سینه خیلی سبک باشد، می تواند به اطراف حرکت کند یا بالا برود و شکل نا متقارنی را با سینه دیگر ایجاد کند. اگر این اتفاق افتاد، آن را با پزشکی که پروتز شما را گذاشته است، در میان بگذارید، زیرا ممکن است نیاز به بررسی مجدد داشته باشید، یا در مورد پوشیدن نوع دیگری از سوتین از او مشاوره دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: پروتز سینه

جنس پروتز سینه

به طور کلی پروتز ها از دو ماده سیلیکونی و آبنمکی پر شده‌اند، که هر کدام مزایا معایب خود را دارند.

سیلیکون یک ماده نرم است که بیشتر پروتز ها از این ماده پر می‌شوند. پروتز سینه سیلیکونی دارای یک پوسته بیرونی است که باعث می‌شود ژل داخل پروتز به هیچ وجه خارج نشود.

پروتز سینه آبنمکی از محلول استریل آب و نمک پر شده، به همین دلیل به آن پروتز آبنمکی گفته می‌شود. اگر به هر دلیلی پروتز سوراخ شود بدن این محلول را به طور طبیعی جذب می‌کند و سپس آن را دفع می‌کند.

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
طول عمر پروتز سینه به طور متوسط چقدر است؟

طول عمر پروتز سینه به طور متوسط چقدر است؟

تصمیم گیری برای انجام جراحی پروتز سینه یک تصمیم بسیار مهم است. این روش برای کمک به شما در دستیابی به برجستگی های زنانه مورد نظر شما طراحی شده است و اغلب به بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس شما کمک...

آیا می‌توان لیفت و پروتز سینه را با هم انجام داد

آیا می‌توان لیفت و پروتز سینه را با هم انجام داد

انجام همزمان لیفت و پروتز سینه، به طور همزمان سینه های شما را بالا می‌برد، گرد و بزرگ می‌کند. این جراحی برای کسانی که سینه های بالا تر، گردتر و بزرگتر می خواهند، مناسب است. کسانی که سینه های نا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *