تلفن

( 021) 22 89 17 46
0938 90 525 90

لوکیشن

تهران – خیابان شریعتی
بالاتر از میرداماد – نرسیده به مترو دکتر شریعتی – خیابان بهشت یکم – پلاک44 – طبقه 5 – واحد 14

دکتر آرمان انقطاع » جراحی اصلاح پستان توبروس
۵ دقیقه

جراحی اصلاح پستان توبروس

در برخی از سینه ها فرم های مختلفی دیده می شود که البته ممکن است بعضی از آن ها حالتی متفاوت و یا غیر معمول داشته باشند، برخی از افراد توده هایی در سینه دارند و برخی دیگر حالت های خاصی از قرار گیری سینه را تجربه می کنند که همگی  بیانگر غیر عادی بودن فرم سینه و نیاز به انجام جراحی زیبایی سینه جهت تغییر و اصلاح فرم سینه می باشد. یکی از مشکلاتی که در ظاهر سینه و به طور غیر عمدی ایجاد می شود عارضه سینه توبولار یا توبروس برست است که  در واقع به توده پستانی شناخته می شود که فرم ها و حالت های مختلفی را دارد. وجود توده های پستانی می تواند در ظاهر و فرم سینه نقش به سزایی داشته باشد. توبروس برست در بافت سینه به وجود می‌آید و  دارای اشکال و انواع مختلفی است که در مواردی زیبایی سینه ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

سینه توبروس

شناخت دقیق تر توبروس برست

ناهنجاری و بیماری های مادرزادی ناخواسته و بر اثر برخی از عوامل ژنتیکی ایجاد می شوند، ممکن است مشکلاتی در سینه ها وجود داشته باشد که منشا آن عوامل وارثتی و مادرزادی باشد، اغلب سینه هایی که لوله ای هستند جزو ناهنجاری های مادرزادی شناخته می شوند که در این جهت باید بررسی های دقیق برای از بین بردن عارضه و حل مشکل انجام شود. توبروس برست می تواند در یک سینه یا هردو ایجاد شود و ظاهری لوله ای یا قیفی شکل به سینه ها بدهد، در برخی مواقع بافت پستان به درستی رشد نمی‌کند و در دوره بلوغ رشد سینه متوقف می‌گردد و همین عامل باعث می شود که سینه فرمی نا متعارف داشته باشد.

ظاهر پستان مبتلا به توبروس برست

پستان توبولار  یا توبروس در واقع پستان هایی هستند که از نظر ساختار و کارکرد کاملا طبیعی و نرمال هستند و مشکل اصلی آن ها شکل ظاهریشان است که غیر طبیعی است. هنوز علت ایجاد این وضعیت مشخص نیست و معمولا نمی توان وجود این حالت را به موضوع خاصی نسبت داد.

•       ساختار این نوع سینه بدین شکل است که قاعده ی پستان کوچک است و رفته رفته با رشد پستان و بزرگ شدن آن به سمت پایین کشیده شده و ظاهر لوله ای شکل  ایجاد می کند. بنابراین چین تحتانی پستان نسبت به حالت عادی در جای بالاتری  قرار دارد و هاله و نوک پستان هم برجسته تر به نظر می رسد.در بیشتر موارد این عارضه در دو طرف سینه به وجود می آید و ظاهر ناخوشایندی را ایجاد می کند اما ممکن است که نسبت به شرایط فرد در برخی از آن ها تنها یک طرف سینه درگیر این بیماری شود.

•       عواملی مانند چاقی ، بلوغ ، بارداری و شیردهی تاثیری روی فرم این سینه ها ندارند و حتی  شیردهی با این نوع پستان ها با توجه به شکل ظاهری آن مشکل خواهد بود.

•       عواملی مانند کم کاری تیروئید یا تخمدان های پلی کیستیک از عوامل ایجاد کننده پستان های توبولار هستند.

همانطور که بیان شد ، اصلی ترین عامل به وجود آورنده این عارضه مادرزادی بوده و به عنوان بیماری یا ناهنجاری مادرزادی آن را شناسایی می کنند. این ناهنجاری رشد سینه را در محدوده دوران بلوغ خاتمه داده و یا محدود می‌سازد. در پستان تومولار بافت پستان خالی بوده و خالی بودن هاله سینه و یا عدم پوست کافی و آرئول بزرگ از نشانه های سینه های لوله ای می‌باشد.

درمان توبروس برست

بهترین روش درمان برای این اختلال ، جراحی زیبایی سینه است که کمک می کند تا بافت پستانی از پشت باز شده و بافت بسیار زیاد قسمت مرکزی به قسمت های محیطی منتقل شود عامل کمک کننده برای اصلاح فرم سینه های توبولار ، پروتز های سینه هستند که باعث می شود فرم و حالت بسیار ایده آلی در سینه ایجاد و حجم قسمت های خالی و فرو رفته جبران شود.

ظاهر این نوع سینه ها همانند پستان های طبیعی نبوده و درواقع ظاهری پیچیده و کوچکتر از حد طبیعی دارند، فرم آن با وجود کوچکی با سینه های کوچک طبیعی فرق دارد و این تفاوت در خالی بودن بخش تحتانی سینه ها می باشد، در حقیقت باید ذکر کرد که ظاهر سینه های لوله ای یا توبروس برست تنها با پروتز قابل اصلاح و درمان هستند و برای این اقدام هم باید از سایز های استاندارد و مناسب پروتز سینه برای ایجاد حالت قرینه در سینه استفاده کرد،اصلاح فرم توبروس برست همانند سینه های معمولی کار ساده ای نیست و در اصل پروتز گذاری پیچیده‌ای را می طلبد، برای انجام این جراحی ، باید از بهترین جراح پلاستیک کمک خواست تا مسئولیت اصلاح فرم و قرار دادن پروتز درون سینه را بپذیرد. درمان این عارضه درواقع یک جراحی پیچیده است که باید با دقت و مهارت و در نظر گرفتن شرایط جسمی فرد اقدامات لازم انجام شود.جراح پلاستیک و زیبایی ممکن است حین جراحی یک یا چند تغییر اساسی را روی سینه ها ایجاد و یا از برش های مخصوص استفاده نماید.

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی از دانشگاه تهران، دارای دو بورد تخصصی و فوق تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
دلایل افتادگی سینه چیست؟

دلایل افتادگی سینه چیست؟

سینه ها یکی از اعضای بدن خانم ها هستند که در زیبایی اندام نقش بسزایی دارند ولی با افزایش سن و در اثر یک سری از عوامل دیگر که در این مقاله به آنها پرداخت شده است، دچار افتادگی می شوند. افتادگی سینه...

جراحی تعویض پروتز سینه در چه مواردی توصیه می شود؟

جراحی تعویض پروتز سینه در چه مواردی توصیه می شود؟

جراحی تعویض پروتز سینه یک روش رایج برای افزایش حجم و تغییر شکل سینه ها بوده که با اضافه کردن پروتز سینه و یا چربی خود بدن انجام می شود. تاثیر این جراحی تا مدت زمان زیادی در شکل و اندازه سینه ها قابل...

پروتز سینه برای چه کسانی مناسب است ؟

پروتز سینه برای چه کسانی مناسب است ؟

پروتز سینه روشی دائمی برای افزایش سایز سینه ها می باشد که می تواند در ایجاد تقارن و زیبایی تاثیر بسزایی داشته باشد خانم ها می توانند با استفاده از پروتز سینه سایز دلخواه خود را به دست بیاورد و سینه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.