تلفن

( 021) 22 89 17 46
0938 90 525 90

لوکیشن

تهران – خیابان شریعتی
بالاتر از میرداماد – نرسیده به مترو دکتر شریعتی – خیابان بهشت یکم – پلاک44 – طبقه 5 – واحد 14

دکتر آرمان انقطاع » بهترین جراح زیبایی چانه کیست ؟
۵ دقیقه

بهترین جراح زیبایی چانه کیست ؟

برجستگی چانه در انسان منحصربه‌فرد است مشخص است که تمام صورت های زیبا دارای هماهنگی و قرینگی در اعضای شان هستند و این هماهنگی بین تمام استخوان های صورت به طور سه بعدی باید وجود داشته باشد. به طور کلی بیمارانی که برای اصلاح و زیبا ساختن صورت خود مراجعه می‌کنند و به ندرت به فکر جراحی چانه هستند. ولی جراحان زیبایی صورت به دلیل آموزش هایی که دیده اند علاوه بر توجه به تک تک اجزا به کل صورت نیز توجه دارند. به همین دلیل گاهی بیماری که برای یک عمل خاص به آنها مراجعه می‌کند. وقتی جراح و عمل دیگری را پیشنهاد می‌دهد شگفت‌زده می‌شود. با مطالعه فواصل مختلف در صورت و ارتباط اعضای آن با یکدیگر جراح زیبایی صورت می تواند، تعیین کند که برای ایجاد ظاهر هماهنگ در کدام اعمال جراحی مورد نیاز است.

جراحی چانه

عمل زیبایی چانه

 به عملی که در آن شکل چانه اصلاح می‌شود، منتو پلاستی گفته می شود، به طور ایده آل در نمای نیمرخ صورت خط عمودی که از کنار لب پایین کشیده می‌شود، باید به چانه برسد. اگر نوک چانه عقب تر از این خط باشد ممکن است تقویت چانه با جلو در آوردن آن برای هماهنگ کردن اجزای صورت لازم باشند و بر عکس، اگر چانه جلوتر از  این خط باشد. عمل کوچک کردن چانه مفید خواهد بود. اصلاح چانه می تواند منجر به بهتر شدن ظاهر لب ها، دندان‌ها و بینی شود. در بعضی موارد ممکن است به دلیل وجود اشکال در فک پایین خیلی کوچک باشد، در این موارد اشکالات دیگری مانند تنظیم نبودن دندان های فک بالا و پایین نیز وجود دارد.

 در این موارد خاص اشکالات ساختمانی فک با درمان وسیع‌تر که جراحی فک می باشد اصلاح می شوند، و به دلیل درگیر بودن دندان های فک بالا و پایین و ساختمان های مرتبط با آن این نوع جراحی به همکاری دندانپزشک و جراح فک نیاز دارد.

اولین قدم برای عمل جراحی معاینه کامل صورت شما اصل دادن شرح حال کامل به پزشک در مورد ضربه به ناحیه چانه درمان ارتودنسی و جراحی قبلی در ناحیه دهان الزامی است باید دانست ارتودنسی اشکالات مربوط به وضعیت قرارگیری دندان ها نسبت به یکدیگر را اصلاح می‌کند ولی اشکالات مربوط به استخوان های صورت را اصلاح نمیکند موقعیت آن را باید به طور سه بعدی بررسی کرد این کار با عکس برداری از صورت در نماهای رخ نیمرخ و سه روغن انجام می شود سپس با توجه به اشکالات موجود در موقعیت چانه در ابعاد مختلف لف پزشک در مورد نوع عمل جراحی تصمیم‌گیری می‌کند

جراحی چانه چگونه انجام می شود؟

افرادی که تمایل به انجام جراحی برای کوچک کردن بینی خود دارند وقتی جراح به آنها پیشنهاد می‌کند که باید در چانه آن ها تغییراتی داده شود تعجب می‌کنند. علت این پیشنهاد این است که چانه کوچک باعث برجسته تر به نظر رسیدن بینی می شود. تقویت چانه را می توان به تنهایی و یا همراه با عمل جراحی بینی ،کشیدن پوست صورت یا ساکشن (خارج کردن چربی صورت) و گردن و سایر اعمال جراحی صورت انجام داد. این عمل به دو صورت قابل انجام است:

روش اول

شکل و موقعیت یک چانه کوچک با استفاده از مواد قابل کارگزاری که جنس آنها از یک نوع پلاستیک خاص است و همانند بافت های طبیعی بدن به نظر می رسد، اصلاح می شود. ایمپلنت های چانه در اشکال و ابعاد مختلف وجود دارند، که انتخاب آنها توسط جراح بر اساس شکل چانه و میزان اصلاحات مورد نیاز تعیین می شود. برش لازم برای قرار دادن پروتز را می توان در داخل دهان بین لب پایین و لثه انجام داد و یا آن را در شیار زیر چانه قرار داد. سپس جراح یک فضای کوچک در چانه ایجاد می کند، پروتز را در داخل آن قرار می‌دهد، برش را بخیه می زند و پانسمان کوچکی روی چانه قرار می دهد. این عمل یک جراحی نسبتاً کوچک است که به جراح امکان می دهد که با انجام عمل کوچکتر روی بینی یک هماهنگی زیبا در صورت ایجاد کند.

روش دوم

استخوان چانه بریده می شود و در موقعیتی جلوتر ثابت می‌شود، این عمل نسبتاً وسیع تر است ولی می توان اختلالات وسیع‌تری از تان را با این روش اصلاح کرد.

عمل جراحی عقب آوردن در چانه هایی که خیلی برجسته است را می‌توان با عمل مشابهی به نام منتوپلاستی کاهش دهنده اصلاح کرد، همچنین جراحی جنیوپلاستی هم این نتیجه را ارائه می دهد.

ابتدا برشی در زیر چانه داده می‌شود و سپس توسط وسیله ای مانند دریل دندانپزشکی قسمتهای کوچکی از استخوان اضافه بریده و در موقعیتی عقب‌تر از وضعیت اولیه ثابت می شود. به این ترتیب چانه جلو آمده را می توان اصلاح نمود.

مراقبت های بعد از جراحی چانه

ممکن از مقداری تورم یا احساس کشش در محل جراحی، وجود داشته باشد. لذا نباید در روزهای اول بعد از عمل از غذاهایی که نیاز به جویدن دارند، استفاده کرد.

ممکن است درد در اطراف چانه مانع از باز کردن کامل دهان شود ولی به زودی برطرف خواهد شد. باید پانسمان چانه را به مدت سه روز برای ثابت نگه داشتن ایمپلنت نگه داشت .در مواردی که استخوان بریده می شو،د پانسمان برای پنج روز نگه داشته می‌شود و بیمار باید به مدت دو هفته فقط از غذاهای نرم استفاده نمایند. در مواردی که برش در داخل دهان داده میشود باید با دهانشویه محل برش تمیز نگه داشته شود معمولا بعد از یک هفته پس از عمل شما قادر به انجام فعالیت های طبیعی خود خواهید بود.

عوارض جراحی چانه

اگرچه عوارض این عمل نادر است ولی موارد زیر می تواند در این عمل رخ دهد:

  • جابجا شدن ایمپلنت که در افراد دارای پوست نازک ممکن است ناراحت کننده باشند
  • عفونت هر جسم خارجی که در بدن کار گذاشته شود احتمال عفونت دارد
  • صدمه به عصب چانه که ایجاد اختلال در حس صورت می کند
  • جوش نخوردن یا بد جوش خوردن استخوان

به یاد داشته باشید که در روزها و هفته های اول در صورت وارد شدن ضربه به چانه امکان جابجایی پروتز وجود دارد که باید مراقب آن باشید.

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی از دانشگاه تهران، دارای دو بورد تخصصی و فوق تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
اقدامات بعد از جراحی بلفاروپلاستی

اقدامات بعد از جراحی بلفاروپلاستی

 افزایش سن منجر به کشیده شدن پلک و عضلاتی می شود که از آن محافظت می کند در نتیجه چربی اضافه بالا و یا پایین چشم ها تجمع کرده و سبب می شودکه پلک افتاده به نظر برسد. چشم ها در زیبایی صورت نقش...

لیفت آندوسکوپیک پیشانی و ابرو

لیفت آندوسکوپیک پیشانی و ابرو

لیفت ابرو یک عمل جراحی زیبایی برای اصلاح از بین رفتن خاصیت کشسانی بافت نرم در یک سوم فوقانی صورت است. افتادگی بیش از حد پوست در اطراف پیشانی که باعث افتادگی (پتوز) ابروها و چروک شدن پیشانی می شود با...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.