دکتر آرمان انقطاع » شش ضرورت تعویض پروتز سینه
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

شش ضرورت تعویض پروتز سینه

فهرست مطالب

در حالی که انتظار می رود بیماران پس از 10 تا 20 سال پروتز سینه خود را تعویض کنند، دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است نیاز به تعویض زودتر داشته باشند. اگر پروتز سینه شما نتایج طبیعی را که انتظارش را داشتید به ارمغان نمی‌آورد، در ایمپلنت‌های خود عوارضی را تجربه می‌کنید یا متوجه پیری و افتادگی طبیعی پوست سینه‌تان شده‌اید و یا پايين بودن سينه از پروتز بعد از عمل پروتز را تجربه کرده اید، در این مقاله شش نشانه متداول که نیاز به جراحی ترمیمی دارند را بیان می کنیم.

ایمپلنت سینه شما باعث درد یا ناراحتی شما می شود (پايين بودن سينه از پروتز بعد از عمل پروتز)

ایمپلنت‌های دردناک یا ناراحت‌کننده می‌تواند نشان‌دهنده تعدادی از مسائلی باشد که نیاز به جراحی تعویض پروتز سینه دارند، از جمله انقباض کپسولی، غدد لنفاوی آسیب‌دیده، سروما در حال رشد، اعصاب فشرده یا قرار دادن نادرست ایمپلنت. اگر ایمپلنت سیلیکونی دارید، درد ممکن است ناشی از پارگی یا نشت ایمپلنت شما باشد.

حتی اگر مشکل جدی باعث ایجاد درد نشود، برخی از بیماران احساس می‌کنند که ایمپلنت‌ها آنقدر اذیت کننده هستند که زندگی روزمره آنها را مختل می‌کند، به خصوص اگر ایمپلنت مورد استفاده خیلی بزرگ یا نامناسب برای فرد باشد.

ایمپلنت سینه شما باعث درد یا ناراحتی شما می شود
ایمپلنت سینه شما باعث درد یا ناراحتی شما می شود

صرف نظر از علت، درد یا سوزش مداوم نتیجه طبیعی جراحی بزرگ کردن سینه نیست. بیمارانی که هر دو را تجربه می کنند باید فورا با جراح خود قرار ملاقات بگذارند و وضعیتشان بررسی شود.

ایمپلنت سینه شما پاره شود (پايين بودن سينه از پروتز بعد از عمل پروتز)

در اثر فشار فیزیکی ناگهانی یا شدید (مانند تصادفات رانندگی) یا از طریق پیری و ضعیف شدن پوسته ایمپلنت ممکن است پارگی ایمپلنت اتفاق بی‌افتد.

پارگی ایمپلنت سالین باعث تخلیه تقریباً فوری سینه آسیب دیده می شود و تشخیص آن را آسان می کند.

در مقابل، پارگی در ایمپلنت های سیلیکونی بدون سونوگرافی یا MRI قابل تشخیص نیست زیرا ژل سیلیکون چسبناک داخل ایمپلنت به آرامی نشت می کند.

در حالی که پارگی ایمپلنت سینه یک مورد اورژانسی و تهدید کننده زندگی نیست، مهم است که ایمپلنت آسیب دیده برای جلوگیری از عفونت یا ایجاد بافت اسکار داخلی بیش از حد برداشته شود.

ایمپلنت سینه شما پایین آمده باشد

اگر پوست و بافت نتواند به اندازه کافی از ایمپلنت سینه حمایت کند، ممکن است ایمپلنت به تدریج زیر چین سینه بیفتد. این عارضه بیشتر در ایمپلنت های بزرگ یا سنگین دیده می شود، اما بارداری پس از جراحی یا شلی پوست به دلیل سن نیز می تواند باعث پایان رفتن ایمپلنت شود.

افتادگی سینه ها غیر معمول نیست. اما بر خلاف سینه‌هایی که به‌طور طبیعی در طول زمان می‌افتند، جایی که نوک سینه‌ها همراه با بافت پستان می‌افتند، ایمپلنت‌های پایین‌تر باعث می‌شوند که نوک سینه‌ها با پایین‌تر افتادن ایمپلنت‌ها به سمت بالا حرکت کنند. همچنین برای بیماران معمول است که بتوانند طرح کلی ایمپلنت پایین رفته را احساس کنند و ببینند.

بیشتر بخوانید: زمان تعویض پروتز سینه

ایمپلنت سینه شما در حال حرکت یا چرخش باشد

طبیعی است که پروتز سینه در طول زمان در موقعیت کمی متفاوت قرار بگیرد. اگر ایمپلنت ها به مکان های متفاوتی روی دیواره قفسه سینه حرکت کنند خطرناک است و طبیعی نیست. این مورد جابجایی ایمپلنت نامیده می شود و روش های مختلفی برای جابجایی ایمپلنت وجود دارد.

جابجایی جانبی ایمپلنت ها (ایمپلنت ها که خیلی از خط وسط قفسه سینه دور می شوند) ممکن است زمانی رخ دهد که محل قرار گیری ایمپلنت خیلی بزرگ باشد. سمماستی یا ادغام ایمپلنت ها در وسط قفسه سینه، عارضه نادری است که با برداشتن بافت بیش از حد در نزدیکی استخوان سینه ایجاد می شود که به نوبه خود باعث جدا شدن عضله بین سینه ها می شود.

محل قرار گیری بیش از حد بزرگ ایمپلنت نیز می تواند منجر به چرخش ایمپلنت شود. بیماران ممکن است نتوانند تشخیص دهند که ایمپلنت گرد چرخیده است یا خیر، اما چرخش ایمپلنت های قطره اشکی ظاهری بسیار سنگین و غیرطبیعی از سینه ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید: پروتز سینه

ایمپلنت سینه شما تغییر شکل داده باشد

اگر ایمپلنت پاره شود، جابجا شود، بچرخد، پایین بیاید یا به شکل دیگری جابجا شود، شکل ایمپلنت می تواند تغییر کند.

تغییرات در شکل ایمپلنت معمولاً به صورت نامتقارن رخ می دهد، به این معنی که در یک سینه یا سینه دیگر رخ می دهد. حتی اگر هر دو ایمپلنت تغییر شکل دهند، ممکن است به یک شکل تغییر نکنند. این عدم تقارن از نظر پزشکی خطرناک نیست، اما می تواند باعث احساس ناراحتی قابل توجهی برای بیماران شود و یافتن سوتین و لباس مناسب را دشوار کند.

از اندازه سینه خود ناراضی باشید

در حالی که اکثر بیماران از نتایج بزرگ کردن سینه خود راضی هستند، برخی از بیماران متوجه می شوند که آرزو می کنند کاش یک ایمپلنت با اندازه متفاوت – بزرگتر یا کوچکتر – می گرفتند.

اگر می‌خواهید اندازه ایمپلنت‌های خود را تغییر دهید، اکثر پزشکان توصیه می‌کنند قبل از انجام عمل جراحی اولیه، حدود یک سال پس از جراحی اولیه خود صبر کنید. نه تنها این دوره انتظار به بدن شما اجازه می دهد تا به طور کامل بهبود یابد، بلکه به ایمپلنت های شما زمان می دهد تا در موقعیت نهایی خود قبل از تصمیم گیری اصلی قرار گیرند.

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن مناسب کیست؟

عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن مناسب کیست؟

عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن یک روش جراحی است که می تواند به کاهش اندازه سینه های بیش از حد بزرگ کمک کند. این یک گزینه محبوب برای زنانی است که از اندازه سینه های خود ناراضی هستند یا به دلیل سینه...

طول عمر پروتز سینه به طور متوسط چقدر است؟

طول عمر پروتز سینه به طور متوسط چقدر است؟

تصمیم گیری برای انجام جراحی پروتز سینه یک تصمیم بسیار مهم است. این روش برای کمک به شما در دستیابی به برجستگی های زنانه مورد نظر شما طراحی شده است و اغلب به بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس شما کمک...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. یاسمین

  من پیش شما پروتز سینه کردم 1 سال پیش خیلی هم راضی هستم ممنون ازتون دکتر جان اما الان باردار شدم باید بیام مطب و تحت نظرتون باشم ؟؟

  پاسخ
  • دکتر آرمان انقطاع

   اگر مشکلی براتون ایجاد نکرده خیر لازم نیس

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *