تلفن

( 021) 22 89 17 46
0938 90 525 90

لوکیشن

تهران – خیابان شریعتی
بالاتر از میرداماد – نرسیده به مترو دکتر شریعتی – خیابان بهشت یکم – پلاک44 – طبقه 5 – واحد 14

دکتر آرمان انقطاع » زمان مناسب تعویض ایمپلنت سینه
۶ دقیقه

زمان مناسب تعویض ایمپلنت سینه

پروتز سینه سیلیکونی و پروتز سینه آب نمکی،  ایمپلنت سینه هایی با ماندگاری بالا و طولانی هستند. با این حال، هیچ ایمپلنت سینه ای وجود ندارد که دائمی باشد و شما تا آخر عمر آن را داشته باشید. قاعده کلی ایمپلنت سینه این است که شما تا حدود ده سال نیازی ندارید که ایمپلنت سینه خود را عوض کنید، اما این یک قانون سفت و سخت نیست که قطعا همینطور باشد. برخی از بیماران با خیال راحت ایمپلنت سینه های خود را برای مدت طولانی تری نگه میدارند و مشکلی برایشان پیش نمی‌آید، همینطور برخی نیز وجود دارند که نیاز است زودتر ایمپلنت خود را تعویض کنند. در ادامه زمان تعویض پروتز سینه ذکر شده است.

زمان تعویض پروتز سینه
زمان تعویض پروتز سینه

به دنبال افزایش سن، پوست و بافت‌های سینه شما مانند باقی اعضای بدنتان پیر و افتاده می‌شوند و احتمالاً در برخی مواقع ممکن است شرایطی را به وجود آورد که نیاز باشد ایمپلنت‌های خود را تعویض کنید. با این حال، بازهم برای هر کسی تعویض ایمپلنت سینه متفاوت است.

متأسفانه، در برخی از بیماران ایمپلنت ممکن است عارضه‌ای ایجاد کند که نیاز باشد دوباره جراحی برای اصلاح سینه انجام شود. با این حال، در بیشتر موارد تعویض سینه، زنان به دلیل زیبایی ظاهر قصد دارند که ایمپلنت سینه خود را عوض کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح پروتز سینه در تهران

دلایل ضروری برای تعویض ایمپلنت سینه (زمان تعویض پروتز سینه)

تعویض ایمپلنت سینه یکی از آن روش‌هایی است که ممکن است دلایل مختلفی برای انجام آن وجود داشته باشد. که ممکن است بیمار به آن نیاز داشته باشد. در برخی موارد همانطور که در بالا گفته شد ممکن است فرد به دلایل زیبایی شناختی بخواهد تعویض ایمپلنت سینه را انجام دهد و یا ممکن است شرایطی ایجاد شود که نیاز ضروری برای زمان تعویض پروتز سینه وجود داشته باشد. هرچند نادر است اما ممکن است ایمپلنت شما عوارضی مانند موارد زیر ایجاد کند:

پارگیاگر ایمپلنت های شما آبنمکی باشد، پارگی آن بسیار آشکار خواهد بود، زیرا ایمپلنت شما کاملا خالی می شود. اما در پروتز سینه های سیلیکونی این موضوع کمتر آشکار می‌شود است. از همین رو پس پروتز سینه با ایمپلنت سیلیکونی بهتر است سالانه به پزشک خود مراجعه کنید تا سلامت ایمپلنت های سینه شما را بررسی کنید. برای بررسی سالمی ایمپلنت های سیلیکونی شما MRI گزینه مناسبی است.
انقباض کپسولیزمانی که کپسول بافت محافظی که بدن شما به طور طبیعی در اطراف هر وسیله خارجی از جمله ایمپلنت سینه ایجاد می کند و سفت می شود، به اصطلاح انقباض کپسولی رخ داده است. این موضوع هم می تواند دردناک باشد، هم می تواند بر شکل ظاهر دسینه شما تأثیر منفی بگذارد و سینه هایتان را بد فرم کند.
نامناسبی محل ایمپلنتنامناسبی محل ایمپلنت، همانطور که از نامش پیداست، زمانی رخ می دهد که ایمپلنت شما از موقعیت اصلی خود خارج شود و در جایی که نباید قرار بگیرد. این موردئ زمانی اتفاق می افتد که پوست و بافت سینه شما ضعیف شده باشد. در طی ضعیف شدن پوست و بافت سینه، ایمپلنت ممکن است حرکت کند و به پایین سینه و یا زیر بغل برود. نامناسبی محل ایمپلنت در زنانی که احتمالاً ایمپلنت بزرگتری نسبت به آناتومی خود داشته اند، رایج است.

بیشتر بخوانید: پایین بودن سینه از پروتز بعد از عمل پروتز

با وجود تمامی این موارد، یکی از بزرگترین دلایل انجام جراحی تعویض پروتز سینه، تغییر زیبایی ظاهر آن است. اگر ایمپلنت های شما در دهه 20 سالگی شما قرار داده شده باشند و اکنون در اواخر 30 سالگی یا اوایل دهه 40 زندگی خود باشید، ممکن است دیگر تمایلی به همان ظاهر نداشته باشید و قصد داشته باشید ظاهر سینه های خود را تغییر دهید.

علاوه بر این، بدن شما ممکن است بنا به دلایلی دیگر شبیه اوایل پروتز سینه نباشد، از این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بارداری
  • شیر دادن
  • سن
  • یائسگی

به دنبال افزایش سن بسیاری از زنان افزایش وزن را تجربه خواهند کرد. این افزایش وزن به ویژه در سینه ها مشخص می‌شود، به همین دلیل افراد ممکن است متوجه شوند که دیگر نیازی به ایمپلنت سینه بزرگ ندارند و احتمالاً خود بخواهند که ایمپلنت هایشان را تعویض کنند. حتی برخی از زنان ترجیح می‌دهند که ایمپلنت‌های خود را به‌طور کلی درآورند زیرا سینه های خودشان به اندازه کافی بزرگ شده است. انتخاب مناسب برای شما به آناتومی فردی و نتیجه دلخواه شما بستگی دارد.

مشاوره حضوری قبل از زمان تعویض پروتز سینه

اگر به فکر تعویض ایمپلنت خود هستید، بسیار مهم است که یک مشاوره حضوری با یک جراح پلاستیک دارای بورد که تجربه زیادی در جراحی پروتز سینه دارد قرار ملاقات بگذارید. در طول مشاوره، جراح شما موارد را مورد ارزیابی قرار خواهد داد از جمله:

  • وضعیت بافت طبیعی سینه شما
  • رنگ پوست و خاصیت ارتجاعی
  • قرار دادن و سلامت ایمپلنت فعلی شما
  • موقعیت نوک پستان

برای ارائه ظاهر ایده آل، با پزشک، بهترین گزینه های درمانی را مورد بحث قرار خواهید داد. یکی از گزینه های درمانی برای بسیاری از بیماران، لیفت سینه است.

آیا به لیفت سینه نیاز خواهم داشت؟

ساده ترین روش تعویض ایمپلنت سینه زمانی است که بیمار با پوست و بافت سالم سینه فقط بخواهد ایمپلنت های قدیمی خود را با ایمپلنت های جدید هم اندازه و هم شکل جایگزین کند. با این حال، همانطور که گفته شد، اکثر زنانی که به دنبال این جراحی هستند، این کار را نه به این دلیل انجام می‌دهند که ایمپلنت‌هایشان به حدی رسیده است که مشکلی ایجاد شود، بلکه به این دلیل است که زیبایی ظاهری متفاوتی می‌خواهند.

اخیراً روند تعویض ایمپلنت سینه کمتر شده است. در حالی که برخی از بیماران هنوز می خواهند ایمپلنت های فعلی خود را با ایمپلنت های بزرگتر جایگزین کنند، اکثر افراد قصد دارند ایمپلنت های بزرگ خود را برداشته و با ایمپلنت های کوچک تعویض کنند. با انجام این کار پوست و بافت اضافی برای بیمار باقی خواهد ماند. برای اینکه کانتور ایده‌آل را به سینه‌های جدید خود ارائه دهید، باید تعویض ایمپلنت سینه خود را با لیفت سینه ترکیب کنید.

تزریق چربی به سینه برای بهبود شکل آن

برای بهبود سایز و شکل سینه روش دیگری نیز در دسترس است، تزریق چربی به سینه بیمار. برای مثال برخی از بیماران که ممکن است بخواهند ایمپلنت های کوچک خود را تعویض کنند و جای آن ها را به ایمپلنت های بزرگ تر اختصاص دهند، تزریق چربی می‌تواند گزینه مناسبی برایشان باشد تا ایمپلنت خود را تعویض نکنند، برای اکثر آنها، تزریق چربی به سینه راهی برای بهبود شکل آنهاست. جراح پلاستیک ممکن است از این روش برای پنهان کردن لبه های ایمپلنت در یک بیمار بسیار لاغر یا برای افزودن حجم بیشتر در قطب فوقانی سینه استفاده کند.

اکثر خانم ها می‌خواهند ظاهری کامل و شاداب در نیمه بالایی سینه های خود داشته باشند. از آنجایی که هر ایمپلنت سینه باید پشت نوک پستان شما قرار گیرد، برش جراحی شما با فاصله بین نوک پستان تعیین می شود. با این حال، افزودن مقدار مناسب چربی به نیمه بالایی سینه می تواند به ایجاد ظاهری نرم، پر و زنانه کمک کند که امروزه بسیار مطلوب است، کمک کند.

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی از دانشگاه تهران، دارای دو بورد تخصصی و فوق تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پروتز سینه در بارداری

پروتز سینه در بارداری

بارداری یک رویداد مهم در زندگی زنان است زیرا در بدن زن تغییرات زیادی اعمال می شود. زنانی که مایل به انجام پروتز سینه هستند و قصد باردار شدن دارند یا قبلاً زایمان کرده اند با مشکلات متعددی روبرو...

کوچک کردن سینه یا لیفت سینه؟ کدام مناسب است؟

کوچک کردن سینه یا لیفت سینه؟ کدام مناسب است؟

با توجه به مطالعاتی که اخیرا انجام شده است، اکثر بانوان از سایز طبیعی سینه های  خود ناراضی هستند. برخی از آن ها از سینه های کوچک خود ناراضی اند و می‌خواهند که با پروتز سینه آن ها را بزرگ تر و گرد تر...

دلایل افتادگی سینه چیست؟

دلایل افتادگی سینه چیست؟

سینه ها یکی از اعضای بدن خانم ها هستند که در زیبایی اندام نقش بسزایی دارند ولی با افزایش سن و در اثر یک سری از عوامل دیگر که در این مقاله به آنها پرداخت شده است، دچار افتادگی می شوند. افتادگی سینه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *