دکتر آرمان انقطاع » طول عمر پروتز سینه؛ عوامل موثر بر ماندگاری پروتز سینه
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

طول عمر پروتز سینه؛ عوامل موثر بر ماندگاری پروتز سینه

فهرست مطالب

طول عمر پروتز سینه به موارد زیادی از جمله مراقبت های بعد از پروتز سینه، جنس پروتز سینه و جراح بستگی دارد. این روش برای کمک به دستیابی به برجستگی های زنانه مورد نظر شما طراحی شده است و اغلب به بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند. با این وجود، نباید این تفکر در شما وجود داشته باشد که پروتزهای سینه تا آخر عمر دوام و ماندگاری دارند؛ زیرا پروتز ‌های سینه برای همیشه دوام نمی‌آورند و دلایل زیادی وجود دارد که زنان ترجیح می ‌دهند بین ۱۰ تا ۲۰ سال پس از جراحی اولیه پروتزهای خود را خارج کنند. در این مقاله قصد داریم عارضه های مختلفی که می‌تواند بر روی ماندگاری پروتز سینه تاثیر بگذارد را مورد بررسی قرار دهیم.

01:44
truncate dir-rtl

ماندگاری و عمر پروتز سینه چقدر است ؟

میانگین دوام طول عمر پروتز سینه چقدر است؟

افزایش سایز سینه یک روش موثر برای بهبود ظاهر سینه ها است. گرچه انجام جراحی پروتز سینه به طور کلی ایمن و برای ماندگاری طولانی طراحی شده است، اما انجمن جراحان پلاستیک آمریکا بیان می کند که پروتزهای سینه به عنوان “راهکار مادام العمر” در نظر گرفته نمی شوند. به طور متوسط، پروتز های امروزی به گونه ای طراحی شده اند که بیش از یک دهه دوام داشته باشند و احتمال پارگی و آسیب به آن هر سال افزایش می یابد. بنابراین، هر چه پروتز سینه شما قدیمی تر باشد، خطر پارگی یا بروز سایر عوارض بیشتر است.

در بسیاری از موارد، پروتز های سینه می توانند، تا 20 سال یا حتی بیشتر از 20 سال، با فرم خوب و قابل قبول باقی بمانند؛ اما توجه داشته باشید که بدن هر بیمار متفاوت است و طول عمر پروتز سینه به بدن شما و نحوه مراقبت از آن بستگی دارد.

دوام طول عمر پروتز سینه

بیشتر بخوانید: هزینه پروتز سینه

عوامل موثر بر طول عمر پروتز سینه چیست؟

سخت شدن سینه یا انقباض کپسولیاین اتفاق زمانی رخ می دهد که بافت اسکار در اطراف یک یا هر دو پروتز سخت شود. این بافت اسکار می تواند باعث سفتی در سینه ها، درد، حساسیت و تغییر در اندازه و شکل سینه شود.
پارگی پروتز سالینهنگامی که پروتز سالین پاره می شود، مانند بادکنک باد آن به سرعت تخلیه می شود. به دلیل سوراخ یا پارگی در ایمپلنت، مواد موجود در آن نشت می کند و توسط بافت اطراف جذب می شود اما جذب آن ضرری نخواهد داشت. با نشت مواد موجود در پروتز، اندازه و شکل سینه تغییر می کند و در نهایت به طور چشمگیری متفاوت از سینه دیگر به نظر می رسد. خطر نشت سالین در چند سال اول نادر است، اما این خطر هر سال یک درصد افزایش می یابد.
پارگی پروتز سیلیکونیاغلب به عنوان “پارگی خاموش” شناخته می شود. پروتز های سیلیکونی دارای ژل سیلیکونی ضخیم هستند که اغلب در داخلپروتز یا بافت اطراف آن حتی در صورت پارگی ایمپلنت باقی می ماند. به همین دلیل، تشخیص زمان پاره شدن پروتز سیلیکونی اغلب دشوار است. ممکن است متوجه کاهش اندازه سینه، ظاهر ناهموار، یا تغییراتی در احساس سینه مانند سوزن سوزن شدن، تورم، سوزش یا بی حسی شوید.
موج دار شدندر برخی موارد، پروتز ها دچار ناهمواری یا موج می شوند. ممکن است بتوانید این امواج و ناهمواری ها را حس کنید و در موارد شدید، این امواج ممکن است از طریق پوست قابل لمس باشد.
تغییر در موقعیتپروتز سینه می تواند ظاهر و فرم بدن شما را تغییر دهد، اما نمی تواند روند پیری را متوقف کند. با افزایش سن، نیروی جاذبه همچنان تاثیر خود را خواهد گذاشت و ممکن است دچار افتادگی سینه شوید. تغییرات شدید وزن نیز می تواند به تغییر موقعیت پروتز کمک کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، شما می توانید لیفت سینه یا جراحی مجدد پروتز سینه را مد نظر قرار دهید تا سینه های خود را به ظاهر دلخواه بازگردانید.
انتخاب شخصیبرخی از زنان می خواهند ظاهر سینه های خود را پس از جراحی اولیه تغییر دهند. این تغییر ممکن است به معنای انجام جراحی مجدد با پروتز های بزرگتر یا کوچکتر یا حتی برداشتن کامل پروتز ها باشد.
عوامل موثر بر طول عمر پروتز سینه

بهترین راه افزایش طول عمر پروتز سینه چیست؟

مراقبت مناسب از پروتز سینه می تواند به بهبود طول عمر پروتز سینه‌ها و دوام آنها کمک کند و این مراقبت در طول مراحل مراقبت های بعد از پروتز سینه آغاز می شود. به عنوان مثال، جراح پلاستیک به شما توصیه می‌کند که در دوران نقاهت از سوتین طبی استفاده کنید. اگر این دستورالعمل ها را رعایت نکنید، می تواند به مرور زمان منجر به افزایش افتادگی سینه شود.همیشه باید دستورالعمل‌ های جراح پلاستیک خود را برای انجام معاینات سالانه و همچنین انجام خودآزمایی ‌های منظم دنبال کنید. اگر پروتز های سیلیکونی دارید، FDA توصیه می کند 5-6 سال بعد از جراحی اولیه و سپس هر 2-3 سال یکبار MRI انجام دهید. مراقبت مناسب از پروتز می تواند به شما کمک کند تا دوام و ماندگاری ظاهر جدید خود را افزایش دهید و احتمال تعویض پروتز سینه را کاهش می دهد.

نتیجه‌گیری

تاریخ انقضای پروتزهای سینه را نمی توان به طور دقیق تعیین کرد، اما معمولاً بین 10 تا 20 سال پس از جراحی باید تعویض شوند. طول عمر پروتز سینه ممکن است بسته به نوع پروتز مورد استفاده متفاوت باشد. برای اطلاعات دقیق بهتر است با یک بهترین جراح پروتز سینه در تهران برای نکات مهم در ماندگاری پروتز سینه مشورت کنید.

سوالات متداول طول عمر پروتز سینه

آیا طول عمر پروتز سینه دائمی است و تا آخر عمر این فرم و شکل باقی می ماند ؟

خیر ممکن است بر اثر برخی عوامل نظیر کهولت سن ، افتاده شدن پوست ، افزایش یا کاهش سایز بدن نیاز به تغییر در آن پیدا می شود .

آیا مراقبت روزانه در افزایش ماندگاری پروتز سینه موثر است؟

بله مراقبت های روزانه برای حفظ کیفیت و ماندگاری پروتز ضروری است و باید طبق دستورالعمل‌های پزشک انجام شود.

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پروتز سینه مدل اشکی؛ فواید و نحوه استفاده از آن

پروتز سینه مدل اشکی؛ فواید و نحوه استفاده از آن

پروتز سینه مدل اشکی یکی از روش‌های پیشرفته پروتز سینه در زمینه زیبایی و بهبود ظاهر بدن است. پروتزهای مدل اشکی برعکس پروتزهای گرد، ظاهری طبیعی دارند و شکل آنها متناسب با آناتومی بدن طراحی شده؛...

ورم بعد از عمل پروتز سينه؛ نکاتی که باید بدانید!

ورم بعد از عمل پروتز سينه؛ نکاتی که باید بدانید!

ورم بعد ازعمل پروتز سینه یکی از عوارض معمول پس از جراحی است که به عنوان جوانب طبیعی شناخته می‌شود و در دوره نقاهت ایجاد می‌شود. در  اکثر موارد تورم با گذر زمان کاهش می‌یابد، اما ممکن است به مدت چند...

محل قرارگیری پروتز سینه؛ انتخاب محل مناسب

محل قرارگیری پروتز سینه؛ انتخاب محل مناسب

محل قرارگیری پروتز سینه، یکی از جنبه‌های اصلی در دستیابی به نتایج مطلوب و بهبودی صحیح اهمیت زیادی دارد. تعیین جای قرار دادن ایمپلنت در زیر عضله قفسه سینه (زیر عضلانی) یا بالای آن، پشت بافت پستان...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *