دکتر آرمان انقطاع » طول عمر پروتز سینه به طور متوسط چقدر است؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

طول عمر پروتز سینه به طور متوسط چقدر است؟

فهرست مطالب

تصمیم گیری برای انجام جراحی پروتز سینه یک تصمیم بسیار مهم است. این روش برای کمک به شما در دستیابی به برجستگی های زنانه مورد نظر شما طراحی شده است و اغلب به بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند. با این وجود، نباید این تفکر در شما وجود داشته باشد که پروتزهای سینه تا آخر عمر دوام و ماندگاری دارند زیرا پروتز ‌های سینه برای همیشه دوام نمی‌آورند و دلایل زیادی وجود دارد که زنان ترجیح می ‌دهند بین ۱۰ تا ۲۰ سال پس از جراحی اولیه پروتزهای خود را خارج کنند. در این مقاله قصد داریم عارضه های مختلفی که می‌تواند بر روی طول عمر پروتز سینه تاثیر بگذارد را مورد بررسی قرار دهیم.

قبل از تصمیم گیری برای انجام پروتز سینه، جراح پلاستیک، نحوه مراقبت از پروتز و معاینات لازم را که باید برای کمک به ماندگاری بیشتر پروتز انجام دهید، تشریح و بررسی می کند.

میانگین دوام پروتز سینه

افزایش سایز سینه یک روش موثر برای بهبود ظاهر سینه ها است. گرچه انجام جراحی پروتز سینه به طور کلی ایمن و برای ماندگاری طولانی طراحی شده است، اما انجمن جراحان پلاستیک آمریکا بیان می کند که پروتزهای سینه به عنوان “راهکار مادام العمر” در نظر گرفته نمی شوند.

به طور متوسط، پروتز های امروزی به گونه ای طراحی شده اند که بیش از یک دهه دوام داشته باشند و احتمال پارگی و آسیب به آن هر سال افزایش می یابد. بنابراین، هر چه پروتز سینه شما قدیمی تر باشد، خطر پارگی یا بروز سایر عوارض بیشتر است.

در بسیاری از موارد، پروتز های سینه می توانند، تا 20 سال یا حتی بیشتر از 20 سال، با فرم خوب و قابل قبول باقی بمانند؛ اما توجه داشته باشید که بدن هر بیمار متفاوت است و طول عمر پروتز سینه به بدن شما و نحوه مراقبت از آن بستگی دارد.

دلایل برداشتن یا تعویض پروتز سینه

چندین عارضه مختلف وجود دارد که می تواند بر مدت زمان ماندگاری پروتز سینه و زمان تعویض پروتز سینه تأثیر بگذارد. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

سخت شدن سینه یا انقباض کپسولیاین اتفاق زمانی رخ می دهد که بافت اسکار در اطراف یک یا هر دو پروتز سخت شود. این بافت اسکار می تواند باعث سفتی در سینه ها، درد، حساسیت و تغییر در اندازه و شکل سینه شود.
پارگی پروتز سالینهنگامی که پروتز سالین پاره می شود، مانند بادکنک باد آن به سرعت تخلیه می شود. به دلیل سوراخ یا پارگی در ایمپلنت، مواد موجود در آن نشت می کند و توسط بافت اطراف جذب می شود اما جذب آن ضرری نخواهد داشت. با نشت مواد موجود در پروتز، اندازه و شکل سینه تغییر می کند و در نهایت به طور چشمگیری متفاوت از سینه دیگر به نظر می رسد. خطر نشت سالین در چند سال اول نادر است، اما این خطر هر سال یک درصد افزایش می یابد.
پارگی پروتز سیلیکونیاغلب به عنوان “پارگی خاموش” شناخته می شود. پروتز های سیلیکونی دارای ژل سیلیکونی ضخیم هستند که اغلب در داخلپروتز یا بافت اطراف آن حتی در صورت پارگی ایمپلنت باقی می ماند. به همین دلیل، تشخیص زمان پاره شدن پروتز سیلیکونی اغلب دشوار است. ممکن است متوجه کاهش اندازه سینه، ظاهر ناهموار، یا تغییراتی در احساس سینه مانند سوزن سوزن شدن، تورم، سوزش یا بی حسی شوید.
موج دار شدندر برخی موارد، پروتز ها دچار ناهمواری یا موج می شوند. ممکن است بتوانید این امواج و ناهمواری ها را حس کنید و در موارد شدید، این امواج ممکن است از طریق پوست قابل لمس باشد.
تغییر در موقعیتپروتز سینه می تواند ظاهر و فرم بدن شما را تغییر دهد، اما نمی تواند روند پیری را متوقف کند. با افزایش سن، نیروی جاذبه همچنان تاثیر خود را خواهد گذاشت و ممکن است دچار افتادگی سینه شوید. تغییرات شدید وزن نیز می تواند به تغییر موقعیت پروتز کمک کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، شما می توانید لیفت سینه یا جراحی مجدد پروتز سینه را مد نظر قرار دهید تا سینه های خود را به ظاهر دلخواه بازگردانید.
انتخاب شخصیبرخی از زنان می خواهند ظاهر سینه های خود را پس از جراحی اولیه تغییر دهند. این تغییر ممکن است به معنای انجام جراحی مجدد با پروتز های بزرگتر یا کوچکتر یا حتی برداشتن کامل پروتز ها باشد.

بیشتر بخوانید: دلایل تعویض پروتز سینه

جایگزینی یا برداشتن پروتز سینه

شما چند گزینه برای برداشتن پروتز سینه دارید. تصمیمات مختلفی که شما همراه با جراح پلاستیک می‌توانید اتخاذ کنید عبارتند از: برداشتن پروتز ‌ها و همچنین انجام لیفت سینه یا جایگزینی پروتز با جراحی لیفت سینه یا بدون آن.

جراح پلاستیک شما گزینه‌ های مورد نظر شما را بر اساس اهداف، آناتومی و پروتز ‌های موجود سینه مورد بررسی قرار می‌ دهد تا به شما کمک کند بهترین انتخاب را برای کسب نتایج دلخواهتان انجام دهید.

مراقبت مناسب از پروتز سینه به افزایش دوام آن کمک می کند

مراقبت مناسب از پروتز سینه می تواند به بهبود طول عمر و دوام آنها کمک کند و این مراقبت در طول مراحل ریکاوری جراحی پروتز سینه آغاز می شود. به عنوان مثال، جراح پلاستیک به شما توصیه می‌کند که در دوران نقاهت از سوتین طبی استفاده کنید. اگر این دستورالعمل ها را رعایت نکنید، می تواند به مرور زمان منجر به افزایش افتادگی سینه شود.

مراقبت مناسب از پروتز سینه
مراقبت مناسب از پروتز سینه به افزایش دوام آن کمک می کند

همیشه باید دستورالعمل‌ های جراح پلاستیک خود را برای انجام معاینات سالانه و همچنین انجام خودآزمایی ‌های منظم دنبال کنید. اگر پروتز های سیلیکونی دارید، FDA توصیه می کند 5-6 سال بعد از جراحی اولیه و سپس هر 2-3 سال یکبار MRI انجام دهید. مراقبت مناسب از پروتز می تواند به شما کمک کند تا دوام و ماندگاری ظاهر جدید خود را افزایش دهید و احتمال تعویض پروتز سینه را کاهش می دهد.

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن مناسب کیست؟

عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن مناسب کیست؟

عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن یک روش جراحی است که می تواند به کاهش اندازه سینه های بیش از حد بزرگ کمک کند. این یک گزینه محبوب برای زنانی است که از اندازه سینه های خود ناراضی هستند یا به دلیل سینه...

آیا می‌توان لیفت و پروتز سینه را با هم انجام داد

آیا می‌توان لیفت و پروتز سینه را با هم انجام داد

انجام همزمان لیفت و پروتز سینه، به طور همزمان سینه های شما را بالا می‌برد، گرد و بزرگ می‌کند. این جراحی برای کسانی که سینه های بالا تر، گردتر و بزرگتر می خواهند، مناسب است. کسانی که سینه های نا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *