دکتر آرمان انقطاع » جراحی لاغری کمر ( لیپوماتیک کمر )، مزایا و معایب آن
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی لاغری کمر ( لیپوماتیک کمر )، مزایا و معایب آن

فهرست مطالب

امروزه دستگاه های بسیاری به منظور پیکرتراشی و از بین بردن چربی های موضعی ارائه شده اند که می توان به ویزر، لیپوی استاندارد مرسوم، پال ، لیپوماتیک پشت کمر و … اشاره نمود که هریک از دستگاه ها در واقع با هدف لیپوساکشن با امکانات و ویژگی های مختلف طراحی و ساخته شده اند. برای مقایسه در بین دستگاه ها نمی توان به نتیجه ی دقیقی در این رابطه رسید چرا که هر کدام ویژگی ها و امکاناتی را در اختیار جراح قرار می دهند که بعضا بیشتر جهت کاهش خستگی جراح طراحی شده اند تا امنیت بیشتر بیمار!!

در واقع نتیجه عمل جراحی به دستگاه مورد استفاده بستگی نداشته و این دقت، مهارت و تجربه ی جراح در به کارگیری و انتخاب دستگاه های مورد استفاده است که موفقیت عمل جراحی را تا میزان بالایی تضمین می نماید. بنابراین منبع دقیقی وجود ندارد که بگوییم دستگاهی نسبت به سایر دستگاه ها برتر، بهتر و با امکانات ویژه تر است چرا که هدف تمامی این موارد ساکشن چربی از بدن خواهد بود. در حقیقت مهارت جراح است که با بکارگیری و ارائه تکنیک های نوین نتیجه ی عمل را منحصر به فرد و موفقیت آمیز می نماید.

در این بخش سعی داریم که به انجام جراحی لاغری کمر بپردازیم که در واقع یکی از تکنیک های لاغری موضعی با دستگاه لیپوساکشن می باشد.

لیپوماتیک پشت کمر روشی نسبتا جدید است که طی یک جلسه انجام می‌پذیرد. در این متد چربی با جراحی به طور کامل برداشته می‌شود. از بین بردن چربی‌های موضعی یکی از سخت ترین کارها است و تقریبا هیچ رژیم غذایی وجود ندارد که فقط مختص به آب کردن چربی‌های یک قسمت از بدن باشد. اغلب افرادی که از رژیم و ورزش‌های سخت درمانده شده‌اند، به دنبال روش‌هایی برای تخلیه چربی‌های این ناحیه هستند. انجام این عمل شرط سنی ندارد و هر فردی که از چربی زیاد ناحیه کمر و پهلو رنج می‌برد می‌تواند از این روش استفاده کند. نکته مهمی باید در نظر داشته باشید، انتخاب متخصص خوب و متبحر برای انجام این عمل است که اهمیت ویژه‌ای دارد. این عمل معمولا در کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها قابل انجام است و در مراکز مختلف اختلاف قیمت دارد. عمل لیپوساکشن کم خطر و کم عارضه بوده و بهترین روش برای رساندن افراد به اندام ایده‌آل خود است. 

لیپوماتیک پشت کمر

لیپوماتیک پشت کمر روش جدیدی است که طی یک بیهوشی موضعی به کمک دستگاه‌ مخصوص چربی‌های انباشته شده برداشته می‌شود. این عمل آن قدر ادامه پیدا می‌کند تا چربی‌های اضافی به طور کامل برداشته شود. به طور کلی ناحیه کمر  شامل دو قسمت تحتانی و فوقانی است. قسمتی که بیشترین تجمع چربی را دارد ناحیه تحتانی است که دور کمر نیز نامیده می‌شود. گاهی افراد اضافه وزن ندارند و به علت سبک غلط زندگی و خوردن غذاهای پرکالری در این ناحیه چربی‌های زیادی به وجود می‌آید که اندام را نازیبا می‌کند. از مزیت‌های این روش رفع ناهمواری‌های  ناحیه میان تنه است که باعث توازن بین بالا تنه و پایین تنه می‌شود. به طوری که بعد از جراحی شاهد یک کمر بسیار باریک و ظریف و هفتی شکل خواهید بود.

جراحی لاغری کمر
جراحی لاغری کمر

افراد مناسب لیپوماتیک پشت کمر

 • افرادی که در ناحیه کمر چربی زیادی دارند ولی در کل اندام آنها اضافه وزن زیادی دیده نمی‌شود.
 • همچنین کسانی که در ناحیه کمر چربی‌های ناهموار و سلولیت دارند کاندید استفاده از لیپوساکشن کمر  هستند.
 • افرادی که چربی‌های ناحیه کمر آنها به دلیل رژیم‌های سخت، بسیار شل است اما آب نمی‌شود.
 • ·         کسانی که با وجود رژیم و ورزش همچنان در این ناحیه چربی زیادی دارند.
 • افرادی که هیچ نوع رژیم و ورزشی در کاهش حجم کمر و پهلوی موثر نبوده می‌توانند از این روش استفاده کنند.
 • به طور کلی افراد مناسب این جراحی باید بدنی کاملا سالم داشته باشند.

  جراحی لیپوساکشن کمر سن و سال نمی‌شناسد و معمولا عارضه بازگشت ندارد. معمولا در پشت کمر یک لایه چربی شل دیده می‌شود که در اثر اضافه وزن بارداری و غیره به وجود می‌آید. اما افرادی که پوست شلی دارند در کنار این عمل باید پوست خود را بکشند ( با روش جراحی).

مدت زمان نقاهت لیپوماتیک پشت کمر چقدر است؟

از آنجا که این جراحی سطحی است مدت زمان نقاهت آن تا 2 روز است. معمولا عمل هایی مانند ابدومینوپلاستی نقاهت طولانی تری دارند و نسبتا لاغری کمر بدون درد است ، بعد از آن فرد می‌تواند به روال طبیعی زندگی خود برگردد. اما برای اینکه بهترین نتیجه را از این عمل بگیرد باید مواردی را رعایت کند. به عنوان مثال تا 4 هفته به صورت شبانه روزی گن مخصوص بپوشد و همچنین فعالیت‌های سنگین در این دوره زمانی کاملا ممنوع است. اما پس از طی شدن این مدت زمان، فرد می‌تواند با ورزش کردن و رژیم غذایی مقوی، تناسب اندام خود را حفظ کند.

مزایای انجام لیپوماتیک پشت کمر

 • کمر کاملا تراش خورده و باریک می‌شود و شکل 7 به خود می‌گیرد.
 • چربی‌های از دست رفته غیر قابل جایگزین هستند و با داشتن ورزش و تغذیه مناسب می‌توانید اندام خود را سالها حفظ کنید.
 • تخلیه چربی موجب افزایش کلاژن سازی در پوست می‌شود.
 • بالا تنه و پایین تنه را به توازن و تعادل می‌رساند.
 • با داشتن سلامت کامل جسمانی در هر سنی که باشید قابل انجام است.
 • محل برش به سرعت بهبود می‌یابد.
 • مدت زمان نقاهت آن بسیار کم است.
 • عوارض جانبی جدی و مزمن در بدن ایجاد نمی‌کند.
 • نیازی به استفاده از بیهوشی نیست.
 • در یک جلسه قابل انجام است.
 • اثری از آن در بدن باقی نمی‌گذارد.
 • هیچگونه دردی پس از جراحی احساس نخواهید کرد.
 • در حین جراحی هیچ صدمه‌ای به پوست وارد نمی‌شود.
 • استفاده از دستگاه لیپوساکشن هیچ آسیبی به ماهیچه‌ها، عصب و عروق وارد نخواهد کرد.

عوارض لیپوماتیک پشت کمر

همانطور که اشاره کردیم جراحی لیپوساکشن کمر  عوارض جدی و مزمن ندارد. خونریزی و همچنین عفونت، تنها عوارضی است که احتمالا در برخی افراد بروز پیدا می‌کند. خونریزی در افرادی اتفاق می‌افتد که الکل مصرف می‌کنند. کشیدن سیگار نیز از دیگر عوامل بروز این عارضه است و علاوه بر آن در روند بهبودی پوست نیز تاثیر منفی دارد. معمولا برای اینکه از بروز این عوارض جلوگیری شود، از افراد می‌خواهند که مصرف الکل و سیگار را دو هفته قبل از جراحی قطع کنند.

 این روند بعد از انجام عمل باید تا 3 هفته ادامه پیدا کند. برای برطرف شدن عفونت، پزشک آنتی بیوتیک تجویز می‌کند که فرد باید به طور منظم از آن استفاده کند. از دیگر عوارضی که ممکن است مشاهده کنید بروز تورم و کبودی در محل برش‌ها است. این کاملا طبیعی است و با گذاشتن کمپرس بهبود می‌یابد.

افراد برای اینکه بهترین نتیجه را از جراحی لاغری کمر بگیرند باید با متخصص دوره دیده مشاوره نمایند. معمولا در این جلسه علاوه بر معاینه بالینی سوالاتی برای اطمینان از سلامتی کلی بدن فرد پرسیده می‌شود. همچنین پزشک موارد و نکاتی که متقاضی باید قبل از جراحی رعایت کند را گوشزد می‌کند. به طور کلی پیکر تراشی با لیپوساکشن تنها روشی است که می‌تواند شما را به آن اندام ایده‌آلی که مد نظر دارید برساند.

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی؛ زمان مناسب + عوارض

نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی؛ زمان مناسب + عوارض

نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی شاید سوالی باشد که ذهن خیلی از افرادی که این جراحی را انجام داده‌اند را مشغول کرده باشد. جراحی زیبایی شکم می تواند ظاهر و شکل شکم شما را بهبود بخشد و اعتماد به نفس شما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *