دکتر آرمان انقطاع » محل قرارگیری پروتز سینه؛ انتخاب محل مناسب
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

محل قرارگیری پروتز سینه؛ انتخاب محل مناسب

فهرست مطالب

محل قرارگیری پروتز سینه، یکی از جنبه‌های اصلی در دستیابی به نتایج مطلوب و بهبودی صحیح اهمیت زیادی دارد. تعیین جای قرار دادن ایمپلنت در زیر عضله قفسه سینه (زیر عضلانی) یا بالای آن، پشت بافت پستان (زیر غده‌ای)، مستلزم بررسی دقیق عوامل مختلف است.

این موارد شامل آناتومی فردی، اهداف زیبایی، خطرات احتمالی و تخصص جراح است. انتخاب محل قرارگیری عمیقاً بر نتیجه، راحتی و رضایت طولانی مدت افرادی که تحت چنین روش‌هایی قرار می‌گیرند تأثیر می‌گذارد.

 با ما همراه باشید تا درباره محل قرارگیری پروتز سینه، تفاوت محل‌های قرارگیری و تأثیرات آن صحبت می‌کنیم.

محل قرارگیری پروتز سینه کجاست؟

محل قرارگیری پروتز سینه کجاست؟

قرار دادن پروتز در جراحی پروتز سینه به محل خاصی که پروتز سینه در داخل بدن در طی جراحی قرار می‌گیرد، اشاره دارد. به طور معمول، پروتز‌ها را می‌توان در یکی از موارد زیر قرار داد:

🔶 قرارگیری پروتز زیر عضله (Submuscular)

01:26
truncate dir-rtl

پروتز زیر عضله!

قرار دادن زیر عضلانی معمولی نیاز به بازیابی مجدد عضله سینه‌ای پس از قرار دادن ایمپلنت دارد که امکان پوشش کامل ایمپلنت توسط عضله سینه‌ای و بافت‌های همبند اطراف را فراهم می‌کند. این قرار دادن خطر انقباض کپسولی پس از جراحی را کاهش می‌دهد.

علاوه بر این، از آنجایی که قرارگیری زیر عضلانی پوشش بهتری برای ایمپلنت ارائه می‌کند، اثر «ریپلینگ» که گاهی اوقات در ایمپلنت‌های سالین قابل توجه است، به مراتب کمتر مشخص می‌شود. علاوه بر این، پوشش اضافی که با قرار دادن زیر عضلانی ایجاد می‌شود، احتمال پایین آمدن ایمپلنت‌ها را کاهش می‌دهد که ممکن است زمانی رخ دهد که ایمپلنت‌ها خیلی پایین بیفتند در حالی که نوک سینه‌ها بالا می‌مانند.

قرار دادن زیر عضلانی برای زنان با بافت پستان کمتر مناسب است. برخلاف کاشت ایمپلنت زیر غده‌ای، ایمپلنت‌های زیر عضلانی کمتر با نتایج ماموگرافی تداخل دارند. در حالی که ایمپلنت‌های زیر عضلانی ممکن است در ابتدا روی قفسه سینه بالاتر بنشینند، اما به تدریج در موقعیت طبیعی‌تری قرار گیرند، زیرا بدن سازگار می‌شود و تورم شروع به فروکش می‌کند.

بیشتر بخوانید: انواع پروتز سینه

◀️ مزایای پروتز زیر عضله

  • این روش معمولاً باعث ایجاد شکل طبیعی‌تری از سینه می‌شود و احساس طبیعی‌تری به بیمار می‌دهد.
  • از پروتز محافظت می‌کند و از احتمال تشکیل کیست و یا تغییرات در شکل سینه کاسته می‌شود.

◀️ معایب پروتز زیر عضله

  • نیاز به زمان بیشتری برای بازیابی و بهبودی پس از جراحی دارد.
  • ممکن است در برخی موارد باعث درد و ناراحتی در مدت نقاهت شود.

🔶 قرارگیری پروتز روی عضله (Subglandular)

در این روش ایمپلنت مستقیماً در پشت بافت سینه و روی عضله قفسه سینه قرار می‌گیرد.

در مورد قرار دادن زیر غده‌ای، ایمپلنت در زیر غده پستانی اما بالای عضله سینه‌ای ماژور در فضایی که به عنوان فضای رتروماماری شناخته می‌شود، قرار می‌گیرد. این محل شامل بافت آرئولار شل است که بافت سینه را از ماهیچه‌های سینه‌ای جدا می‌کند.

این قرارگیری معمولاً از نظر زیبایی شناختی بهتر در نظر گرفته می‌شود، زیرا نزدیک‌ترین حالت را به ظاهر طبیعی بافت پستان دارد. ایمپلنت‌های زیر غده‌ای معمولاً یک خط برش جذاب‌تر با گردی مشخص به سینه ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، از آنجایی که قرار دادن زیر غددی مانند کاشت ایمپلنت زیر عضلانی شامل نفوذ بافت عمیق نیست، عوارض جراحی به طور کلی کاهش می‌یابد، جراحی و زمان بهبودی معمولاً کوتاه‌تر است و انجام این عمل تنها با بی‌حسی موضعی امکان‌پذیر است.

◀️ مزایای پروتز روی عضله

  • این روش نیاز به زمان جراحی کمتری دارد و به طور معمول بهبودی پس از جراحی سریع‌تر است.
  • ممکن است در برخی افراد احساس طبیعی‌تری از نظر اندازه و شکل سینه ایجاد کند.

◀️ معایب پروتز روی عضله

  • این روش ممکن است باعث بروز مشکلات مانند تشکیل کیست، ناراحتی و یا تغییر شکل آناتومی سینه شود.
  • ممکن است بخشی از پروتز به طور محسوس دیده شود.

هر جایگذاری مزایا و ملاحظات متمایزی را ارائه می‌دهد که بر ظاهر نهایی و عوارض احتمالی بعد از عمل تأثیر می‌گذارد.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح پروتز سینه

برای دریافت مشاوره از دکتر آرمان انقطاع فرم زیر را پر کنید:

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
پیام شما با موفقیت ارسال شد.
دوباره امتحان کنید.

بهترین محل قرارگیری پروتز سینه چیست؟

ایمپلنت‌ها را می‌توان پشت بافت سینه، زیر غده‌ای یا پشت ماهیچه‌های سینه‌ای زیر عضلانی قرار داد. مطالعات نشان می‌دهد که قرار دادن زیر عضلانی ممکن است شانس انقباض بافت اسکار را کاهش دهد و امکان ماموگرافی آسان‌تر بعد از جراحی را فراهم کند. قرار دادن زیر عضلانی معمولاً برای زنان لاغر یا زنانی که‌امیدوارند سینه‌های خود را به شدت بزرگ کنند، نتایج بهتری ارائه می‌دهد.

بهترین محل قرارگیری پروتز سینه

بیشتر بخوانید: پروتز سینه مدل گرد

محل قرارگیری پروتز سینه چه تاثیری بر ظاهر سینه‌ها دارد؟

قطعاً محل قرارگیری پروتز سینه به طور قابل توجهی بر زیبایی طولانی مدت و احساس طبیعی سینه‌ها پس از جراحی تأثیر می‌گذارد. قرارگیری زیر عضلانی که در زیر عضله قفسه سینه قرار می‌گیرد، اغلب با ایجاد یک کانتور صاف‌تر و تدریجی‌تر، ظاهر طبیعی‌تری را به همراه دارد. این شیوه، ظاهری واقعی‌تر و ظریف‌تر ارائه می‌دهد. علاوه بر این، موقعیت زیر عضلانی حس لامسه طبیعی‌تری دارد که شبیه بافت طبیعی سینه است.

برعکس، شیوه‌ای که در بالای عضله قفسه سینه و پشت بافت سینه قرار می‌گیرد، ممکن است سینه‌ها را کمی برجسته‌تر نشان دهد. قرار گرفتن مستقیماً در پشت بافت سینه نیز ممکن است ایمپلنت را قابل لمس‌تر کند و به طور بالقوه بر احساس طبیعی بودن سینه‌ها تأثیر بگذارد.

آیا محل قرارگیری پروتز سینه در افراد مختلف، یکسان است؟

خیر، قرار دادن پروتز سینه می‌تواند در افراد مختلف به طور قابل توجهی متفاوت باشد. عوامل متعددی بر انتخاب مکان تأثیر می‌گذارد:

مکان قرارگیری پروتز سینه

✔️ نوع بدن و آناتومی

آناتومی طبیعی یک فرد، از جمله میزان بافت سینه موجود، شکل دیواره قفسه سینه و ساختار ماهیچه‌ای، نقش مهمی در تعیین مناسب‌ترین جای پروتز سینه ایفا می‌کند.

✔️ اهداف زیبایی

ترجیحات بیمار و نتایج مطلوب متفاوت است. برخی ممکن است ظاهر طبیعی‌تری را در اولویت قرار دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است بهبودی سریع‌تر یا کاهش ناراحتی پس از جراحی را در اولویت قرار دهند.

✔️ کیفیت بافت

کمیت و کیفیت بافت پستان موجود در انتخاب محل قرارگیری تأثیر می‌گذارد. افرادی که بافت سینه کافی دارند، ممکن است در مقایسه با افرادی که بافت سینه‌شان کم است، گزینه‌های متفاوتی برای جایگذاری داشته باشند.

✔️ توصیه‌های جراح

یک جراح پلاستیک ماهر این عوامل فردی را در نظر می‌گیرد و بر اساس تخصص خود و موقعیت خاص بیمار، مناسب‌ترین محل جایگذاری را توصیه می‌کند.

چرا توجه به محل قرارگیری پروتز سینه اهمیت دارد؟

قرار دادن پروتز‌های سینه بسیار مهم است، زیرا به طور قابل توجهی بر نتیجه کلی زیبایی، ظاهر و احساس طبیعی سینه‌ها و احتمال بروز عوارض پس از جراحی‌سینه تأثیر می‌گذارد.

محل مناسب می‌تواند به ظاهر متقارن‌تر و متعادل‌تر، شبیه بافت طبیعی سینه کمک کند. علاوه بر این، انتخاب جایگذاری بر عواملی مانند دید ایمپلنت، خطر انقباض کپسولی (عارضه‌ای که باعث سخت شدن بافت اطراف ایمپلنت می‌شود)، تداخل بالقوه با ماموگرافی و احتمال حرکت یا جابجایی ایمپلنت تأثیر می‌گذارد.

در نظر گرفتن دقیق گزینه‌های قرار دادن نتایج زیبایی، راحتی بیمار و رضایت طولانی مدت پس از عمل را تضمین می‌کند.

 نتیجه‌گیری

 محل قرارگیری پروتز سینه برای خانم‌هایی که این نوع پروتز را استفاده می‌کنند، اهمیت زیادی دارد. از نظر راحتی و ظاهر، انتخاب محل مناسب برای قرارگیری پروتز سینه می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد. توصیه می‌شود که قبل از انتخاب پروتز، با کمک یک متخصص یا مشاور حرفه‌ای، محل مناسب برای قرارگیری پروتز سینه را مشخص کرده و بهترین گزینه را برای راحتی و طبیعی‌تر شدن شکل سینه انتخاب کنید.

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پروتز سینه مدل اشکی؛ فواید و نحوه استفاده از آن

پروتز سینه مدل اشکی؛ فواید و نحوه استفاده از آن

پروتز سینه مدل اشکی یکی از روش‌های پیشرفته پروتز سینه در زمینه زیبایی و بهبود ظاهر بدن است. پروتزهای مدل اشکی برعکس پروتزهای گرد، ظاهری طبیعی دارند و شکل آنها متناسب با آناتومی بدن طراحی شده؛...

ورم بعد از عمل پروتز سينه؛ نکاتی که باید بدانید!

ورم بعد از عمل پروتز سينه؛ نکاتی که باید بدانید!

ورم بعد ازعمل پروتز سینه یکی از عوارض معمول پس از جراحی است که به عنوان جوانب طبیعی شناخته می‌شود و در دوره نقاهت ایجاد می‌شود. در  اکثر موارد تورم با گذر زمان کاهش می‌یابد، اما ممکن است به مدت چند...

انواع پروتز سینه؛ معرفی 2 نوع مهم که باید بدانید!

انواع پروتز سینه؛ معرفی 2 نوع مهم که باید بدانید!

انواع پروتز سینه از نظر شکل‌ها و اندازه‌ها متفاوت هستند و همینطور از موادی ساخته شده‌اند که به گونه‌ای طراحی شده‌ است که حرکت، احساس و وزن آن تا حد امکان شبیه به یک سینه طبیعی باشد. شما باید در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *