دکتر آرمان انقطاع » مزایای پروتز سینه بعد از سرطان
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

مزایای پروتز سینه بعد از سرطان

فهرست مطالب

پروتز سینه بعد از سرطان، روشی است که می تواند شکل، تقارن و اندازه یک یا هر دو سینه را پس از درمان لامپکتومی یا ماستکتومی برای سرطان سینه بازیابی کند. بازسازی سینه به بسیاری از زنان این فرصت را می دهد تا پس از درمان سرطان با برداشتن سینه، دوباره بتوانند شکل ظاهری سینه خود را تغییر دهند و به حالت قبل بازگردانند. در ادامه شما را با مزایای پروتز سینه بعد از سرطان بیشتر آشنا می‌کنیم.

بازسازی و یا ترمیم سینه برداشته شده
بازسازی و یا ترمیم سینه برداشته شده

دو عمل جراحی سینه رایج مرتبط با سرطان سینه وجود دارد:

لامپکتومیلامپکتومی یک عمل جراحی برای سرطان سینه است که زمانی استفاده می شود که سرطان وجود داشته باشد اما هنوز گسترش نیافته است (متاستاز). در طی لامپکتومی، یک توده از سینه بیمار برداشته می شود که اغلب شکل و اندازه سینه را تغییر می دهد.
ماستکتومیماستکتومی یک عمل جراحی سرطان سینه است که در آن یک یا هر دو سینه بیمار به طور جزئی یا کامل برداشته می شود.
ماستکتومی به طور قابل توجهی اندازه، شکل و ظاهر سینه ها را تغییر می دهد.

اگرچه این روش‌ها اغلب ضروری هستند و می‌توانند زندگی یک فرد را نجات دهند، اما مطالعات نشان داده‌اند که تغییراتی که این جراحی‌ها ایجاد می‌کنند نیز می‌تواند بر ظاهر بدن تأثیر منفی بگذارد و منجر به اعتماد به نفس پایین شود. پروتز سینه بعد از سرطان می تواند با بازگرداندن شکل و اندازه طبیعی سینه های آسیب دیده به معکوس کردن این اثرات نامطلوب کمک کند.

مزایای پروتز سینه بعد از سرطان

دلایل متعددی وجود دارد که بیمار ممکن است پس از ماستکتومی یا لامپکتومی، تحت پروتز سینه بعد از سرطان قرار گیرد.

پروتز سینه بعد از سرطان باعث افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس می شودبرای بسیاری از زنان، از دست دادن بافت سینه ناشی از لامپکتومی یا ماستکتومی می تواند بر اعتماد به نفس و عزت نفس تأثیر منفی بگذارد. بازسازی سینه می تواند سینه های آسیب دیده را به ظاهر طبیعی تری بازگرداند. انجام این کار همچنین ممکن است عزت نفس را بهبود بخشد و اعتماد به نفس را برای بسیاری از بیماران بازگرداند.
پروتز سینه بعد از سرطان می تواند تناسب و تعادل را بازگرداندپس از انجام لامپکتومی یا ماستکتومی، بسیاری از زنان از عدم تقارن و تعادل در بدن خود احساس نارضایتی می کنند، به خصوص اگر فقط یک سینه در طی درمان سرطان برداشته شده باشد. بازسازی سینه می تواند این حس تعادل و تناسب را با بازگرداندن سینه ها به ظاهر قبل از سرطان سینه بازگرداند.
پروتز سینه بعد از سرطان می تواند نیاز به سوتین های دارای پروتز را برطرف کندبسیاری از زنانی که تحت عمل لامپکتومی یا ماستکتومی قرار گرفته اند، از پروتزهای خاصی استفاده می‌کنند که این پروتز ها در اصل یک سوتین دارای پروتز هستند و کمک می‌کنند تا فرم سینه حفظ شود. با این حال، پوشیدن این سوتین به طور مداوم ممکن است برای برخی از زنان ناخوشایند باشد و ترجیح دهند احساس کنند که سینه آنها بخشی طبیعی از بدن آنهاست و فقط یک سوتین نمایشی. بازسازی سینه نیاز به پروتز را با ایجاد یک سینه جدید که مانند بخشی طبیعی از بدن بیمار است، از بین می برد.
پروتز سینه بعد از سرطان گزینه های زیادی را به بیماران ارائه می دهدیکی دیگر از مزایای جراحی پروتز سینه این است که می توان با توجه به نیازها و موقعیت های فردی هر بیمار اندازه پروتز سینه را انتخاب کرد. این گزینه‌ها به افرادی که سرطان سینه را پشت سر گذاشته اند اجازه می‌دهد تا اندازه ای را که می‌خواهند برای سینه های خود داشته باشند.

بازسازی سینه با گذاشتن ایمپلنت سینه

بازسازی سینه با قرار دادن ایمپلنت سینه کم تهاجمی ترین روش بازسازی سینه است زیرا نیازی به برداشت بافت از قسمت دیگری از بدن ندارد. همچنین افراد می‌توانند انتخاب کنند که سایز سینه خودشان چقدر باشد. یک جراح پلاستیک ماهر می تواند روش بازسازی سینه را طوری انجام دهد که نیازها و خواسته های منحصر به فرد هر بیمار را برآورده کند.

بهترین کاندیدای پروتز سینه بعد از درمان سرطان سینه

هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا بازسازی سینه انتخاب مناسبی برای شماست، باید چندین فاکتور در نظر گرفته شود.

بهترین کاندیدها برای عمل بازسازی سینه معمولاً افراد غیرسیگاری سالمی هستند که تحت ماستکتومی یا لامپکتومی قرار گرفته اند و به دنبال بازگرداندن شکل و اندازه سینه یا سینه آسیب دیده هستند.

خوردن یک رژیم غذایی سالم، پیروی دقیق از دستورالعمل های بعد از عمل جراح و تعیین انتظارات واقع بینانه از عمل شما نیز می تواند به اطمینان از اینکه روند بهبودی شما تا حد امکان درست  پیش می رود، کمک کند.

بیشتر بخوانید: علائم سینه توبروس

اگرچه هیچ یک از موارد بالا لزوماً شما را از انجام عمل بازسازی سینه محروم نمی کند، بیمارانی که به طور منظم سیگار می کشند، به طور قابل توجهی اضافه وزن دارند یا فشار خون بالا و دیابت دارند، ممکن است در حین بهبودی پس از بازسازی سینه، عوارض بیشتری را تجربه کنند و ممکن است کاندیدای ایده آل نباشند.

اگر مطمئن نیستید که آیا بازسازی سینه برای شما مناسب است یا خیر، می‌توانید با دکتر آرمان انقطاع (جراح پلاستیک دارای دو بورد تخصصی و فوق تخصصی) از طریق واتس اپ به طور رایگان مشورت کنید. یک جراح دارای بورد، دانش و آموزش لازم را دارد تا شما را برای انتخاب گزینه های آینده راهنمایی کند.

مشاوره رایگان دکتر آرمان انقطاع در واتس اپ
مشاوره رایگان دکتر آرمان انقطاع در واتس اپ
دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین جراح پروتز سینه در تهران کیست؟

بهترین جراح پروتز سینه در تهران کیست؟

بهترین جراح پروتز سینه در تهران دارای ویژگی‌هایی است که لازم است متقاضیان پیش از انجام این جراحی به آن ویژگی‌ها توجه داشته باشند. برای مثال یک جراح خوب باید مدرک معتبر و تخصصی داشته باشد. تجربه کار...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *