دکتر آرمان انقطاع » هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال 1402
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال 1402

فهرست مطالب

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال ۱۴۰۲ یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین فاکتورها برای انتخاب عمل لاغری است. اگرچه نباید اولویت خود را در انتخاب روش جراحی زیبایی و لاغری، بر پایه هزینه عمل بگذارید، اما این فاکتور نیز می‌تواند کمک کند تا برحسب شرایط، انتخاب مناسب تری داشته باشید. به‌طورکلی تا زمانی که به پزشکی حاذق و متخصص مراجعه نکنید، این امکان وجود ندارد که از هزینه دقیق عمل ابدومینوپلاستی مطلع شوید؛ چرا که این عمل بر حسب شرایط فرد پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و هرچه حجم چربی‌های فرد بیشتر باشد، با پیچیدگی‌های بیشتر و در مدت زمان طولانی‌تری انجام می‌پذیرد. به‌جز عمل‌های ابدومینوپلاستی که در سلامت فرد تاثیرگذار هستند و با هدف درمانی انجام می‌شوند، هزینه ابدومینوپلاستی تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. با ما همراه باشید تا درباره هزینه عمل ابدومینوپلاستی در این مقاله صحبت کنیم.

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال 1402 چقدر است؟

عوامل موثر بر هزینه ابدومینوپلاستی

یکی از سوالات مهمی که پس از مقایسه مزایای عمل‌های مختلف باید از پزشکان بپرسید، این است که هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال ۱۴۰۲ چقدر است و آیا این روش با توجه به هزینه‌ای که دارد، روش مناسبی محسوب می‌شود؟ هزینه عمل ابدومینوپلاستی در ۱۴۰۲ به عوامل متعددی وابسته است و پیش از مراجعه‌ حضوری به مطب پزشکان متخصص و باتجربه، قابل اعلام نیست. اما درحال‌حاضر اگر بخواهیم هزینه ابدومینوپلاستی را به‌طور تقریبی مشخص کنیم، این عمل بالای ۴۰ میلیون تومان هزینه نیاز دارد. با توجه به اینکه عمل را در چه موقعیت جغرافیایی، در چه شهر و منطقه و در چه مرکزی (خصوصی یا دولتی) انجام می‌دهید و سلامت و زیبایی خود را به دست چه پزشکی با چه میزان تخصص و مهارت می‌سپارید، هزینه عمل متفاوت است. همانطور که احتمالا می‌دانید برای از بین بردن چربی‌ها و تناسب اندام و لاغری، روش‌های جراحی متعددی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

بیشتر بخوانید: ورزش بعد از ابدومینوپلاستی

عوامل موثر بر هزینه عمل ابدومینوپلاستی  در 1402

باتوجه به اینکه هزینه عمل ابدومینوپلاستی شکم هزینه ثابتی نیست و باتوجه به شرایط هر فرد متفاوت است. بهترین راه برای تخمین هزینه و شناخت راه‌های مناسب در کاهش هزینه عمل، این است که عوامل موثر در هزینه را بررسی کنیم. مهمترین عوامل موثر در هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال ۱۴۰۲ عبارتند از:

  • مرکزی که در آن عمل ابدومینوپلاستی را انجام می‌دهید

مراکز و بیمارستان‌های دولتی معمولا هزینه کمتری را بابت انجام عمل دریافت می‌کنند. اختلاف هزینه بیمارستان‌های دولتی و خصوصی به کیفیت خدمات ارائه شده توسط هر یک از این مراکز بستگی دارد.

  • محل سکونت

در شهرها و شهرستان‌های مختلف هزینه انجام عمل ابدومینوپلاستی متفاوت است. چراکه در برخی شهرهای بزرگتر، دسترسی به خدمات و تجهیزات و همچنین جراح متخصص و حاذق بهتر است و شهرهای مختلف از لحاظ این امکانات متفاوت هستند.

  • تخصص، تجربه و نمونه کارهای پزشک

بدیهی است که جراحان شناخته‌شده‌تر که تخصص و تجربه بیشتری را در انجام عمل‌های زیبایی به‌کار می‌گیرند، هزینه بیشتری را طلب می‌کنند. توصیه می‌شود به‌هیچ عنوان در این بخش از هزینه جراحی خود صرفه‌جویی نکنید و با مراجعه به جراح کم‌تجربه و نابلد، سلامت خود را به خطر نیندازید. به بهترین جراح ابدومینوپلاستی مراجعه نمایید و اینگونه سلامت و زیبایی خود را تضمین کنید.

  • حجم چربی‌های فرد

هرچه وسعت و حجم چربی‌هایی که باید از بین بروند بیشتر باشد، پيچيدگي و مدت زمان لازم برای انجام عمل نیز بیشتر می‌شود. ازاین‌رو طبیعی است که برای عمل‌های طولانی‌تر جراح هزینه بیشتری را طلب کند و این به وقت و انرژی صرف شده در طی عمل بازمی‌گردد.

  • هزینه‌های جانبی قبل و بعد از عمل

شامل هزینه آزمایشات قبل از عمل و خرید داروهای مورد نیاز بعد از عمل و…

آیا بیمه هزینه عمل ابدومینوپلاستی را پوشش می‌دهد؟

به‌طورکلی بیمه هزینه آن دسته از عمل‌های جراحی را تقبل می‌کند که با هدف درمانی و دفع خطر از سلامت فرد انجام می‌شوند. عمل ابدومینوپلاستی که صرفا به‌منظور زیبایی انجام شود، معمولا شانسی برای پوشش بیمه نخواهد داشت. اما در شرایط خاص جسمانی و تهدید سلامتی فرد، ممکن است برخی از بیمه‌های تکمیلی بخشی از هزینه عمل ابدومینوپلاستی را پوشش دهند. بهتر است در مورد شرایط و مدارک لازم برای پوشش بیمه تکمیلی در هزینه عمل ابدومینوپلاستی از بیمه‌گذار خود پرس‌وجو کنید.

بیشتر بخوانید: عوارض ابدومینوپلاستی

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در بیمارستان دولتی چقدر است؟

قیمت ابدومینوپلاستی

هزینه عمل ابدومینوپلاستی شکم در کلینیک‌ها، بیمارستان‌های خصوصی و دولتی متفاوت است و همچنین از شهری به شهر دیگر می‌تواند تفاوت زیادی داشته باشد. از طرفی تخصص، تبحر و مهارت جراح در این نوع عمل حرف اول را می‌زند و متاسفانه با وجود همه این موارد، بیمه هزینه‌های مربوط به عمل زیبایی را تقبل نمی‌کند. هزینه عمل ابدومینوپلاستی در بیمارستان دولتی کمتر از بیمارستان خصوصی و کلینیک است. چرا که کیفیت خدمات در بیمارستان‌های خصوصی بهتر خواهد بود، اما در هر حال انجام عمل در بیمارستان دولتی صرفه اقتصادی بیشتری دارد. اگر می‌خواهید عمل ابدومینوپلاستی شکم خود را در این بیمارستان‌ها انجام دهید، حتما در جلسه مشاوره پیش از عمل با پزشک خود این موضوع را در میان بگذارید و اطمینان حاصل کنید که پزشک با این بیمارستان‌ها قرارداد داشته باشد.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم هرآنچه لازم است در مورد هزینه عمل ابدومینوپلاستی در ۱۴۰۲ بدانید را شرح دهیم. هزینه عمل ابدومینوپلاستی به محل انجام عمل، مهارت و تخصص پزشک، پيچيدگي و مدت زمان انجام جراحی وابسته است و برای هر فرد با توجه به شرایط به‌خصوصی که دارد، متفاوت می‌باشد.

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی؛ زمان مناسب + عوارض

نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی؛ زمان مناسب + عوارض

نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی شاید سوالی باشد که ذهن خیلی از افرادی که این جراحی را انجام داده‌اند را مشغول کرده باشد. جراحی زیبایی شکم می تواند ظاهر و شکل شکم شما را بهبود بخشد و اعتماد به نفس شما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *