دکتر آرمان انقطاع » هزینه عمل جنیوپلاستی در سال 1402 چقدر است؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

هزینه عمل جنیوپلاستی در سال 1402 چقدر است؟

فهرست مطالب

در طی عمل جنیوپلاستی، جراح فک و صورت یا جراح پلاستیک صورت، استخوان فک را از طریق برشی که در داخل دهان ایجاد شده است، برش می‌دهد. این بریدگی ها یا استئوتومی ها به پزشک اجازه می دهد تا جایگاه استخوان را تغییر دهد. به دلیل ماهیت دقیق این روش، فک را می توان در هر جهتی حرکت داد تا هماهنگی کلی صورت بهبود یابد و ظاهر چانه عقب یا چانه جلو را درست کند یا عدم تقارن آن را بهبود بخشد.

با توجه به اینکه جنیوپلاستی چقدر عمیق می تواند باشد، منطقی است که قیمت آن می تواند نسبتاً نوسان کند. با ما همراه باشید تا در مورد عواملی که می تواند باعث شود هزینه عمل جنیوپلاستی شما بالاتر یا کمتر از حد متوسط باشد، آشنا شوید.

آیا جنیوپلاستی ارزش هزینه کردن را دارد؟

بسته به اینکه ظاهر این ویژگی صورت چقدر شما را آزار می‌دهد، یا اینکه بر سلامت و کیفیت زندگی شما تأثیر منفی می‌گذارد، ممکن است جنیوپلاستی ارزش این هزینه کردن را داشته باشد.

توصیه می‌کنیم با چند جراح پلاستیک جلسه مشاوره رزرو کنید تا مشخص شود آیا کاندید مناسبی برای انجام این روش هستید یا برای دیگر جراحی های بزرگ کردن چانه مناسب‌تر هستید، مانند جراحی کاشت پروتز چانه، که می‌تواند به بهبود ظاهر چانه کوچک کمک کند. این عمل زیبایی – که معمولاً توسط جراح پلاستیک انجام می شود – تحت بی حسی موضعی با آرامبخش IV انجام می شود.

آیا جنیوپلاستی ارزش هزینه کردن را دارد
آیا جنیوپلاستی ارزش هزینه کردن را دارد

همچنین گزینه‌های موقتی برای افزایش چانه مانند پرکننده‌های تزریقی وجود دارد که می‌تواند هم استخوان چانه و هم خط فک را برای ظاهری مشخص‌تر تقویت کند. در حالی که فیلر های پوستی بسیار ارزان‌تر از جراحی هستند ولی به دلیل اینکه برای حفظ نتایج به جلسات درمان‌ی متعددی نیاز خواهید داشت، می‌تواند در طول زمان بسیار پرهزینه باشد.

در نهایت، فقط شما و متخصص جراحی پلاستیک می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا این درمان برای اهداف زیبایی شناختی و بودجه شما ارزش آن را دارد یا خیر، بنابراین یک جلسه مشاوره رزرو کنید تا بهترین تصمیم خود را بگیرید.

چه عواملی بر قیمت جنینوپلاستی تاثیر می گذارد؟

عوامل متعددی می تواند باعث شود که قیمت جنیوپلاستی متفاوت باشد. این شامل:

1) موقعیت جغرافیایی.اگر منطقه شما جراحان پلاستیک بیشتری دارد که جنیوپلاستی را انجام می دهند، ممکن است بتوانید از قیمت های رقابتی استفاده کنید.
جایی که جراح شما کار می کند نیز بر هزینه عمل جنینوپلاستی شما تأثیر دارد، برای مثال جراحی ممکن است در بیمارستان و یا مطب انجام شود.
2) تخصص و صلاحیت پزشک که عمل جراحی شما را انجام می دهد.جنیوپلاستی یک عمل بسیار تخصصی است و فقط باید توسط یک پزشک با درک پیشرفته از آناتومی صورت و ساختار استخوان انجام شود. به طور معمول، جراحان پلاستیک ترجیح می دهند جراحی کاشت چانه را انجام دهند، در حالی که جراحان دهان و فک و صورت (که تخصص آنها جراحی صورت، سر، گردن و فک است) جنیوپلاستی را انتخاب می کنند. با این حال، ممکن است جراحان پلاستیک صورت را بیابید که جنیوپلاستی استخوانی را انجام می دهند. دکتر آرمان انقطاع دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی جراحی پلاستیک هستند که جراحی جنیوپلاستی را به طور تخصصی انجام می‌دهند.
صرف نظر از اینکه کدام نوع جراح را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که آنها در این روش جراحی چانه تخصص زیادی دارند و در صورت تمایل از آنها نمونه کار عکس های قبل و بعد از آن بخواهید. جستجوی یک پزشک دارای گواهی بورد، خطرات و نتایج ضعیف را در طول جراحی به حداقل می‌رساند، اگرچه ممکن است قیمت جراحی شما را نیز افزایش دهد و یک پزشک با چندین سال تخصص در جنیوپلاستی احتمالاً هزینه بیشتری خواهد داشت. با این اوصاف، ما هرگز توصیه نمی‌کنیم هنگام انتخاب جراح خود، به قیمت کم توجه کنید. هیچ دلیلی وجود ندارد که ایمنی خود را بر صرفه‌جویی در هزینه اولویت دهید.
3) قیمت بیهوشی عمومی شماعلاوه بر پرداخت حق الزحمه جراح خود، باید به ارائه دهنده ای که بیهوشی شما را انجام می دهد برای تخصص آنها و همچنین هزینه خود بیهوشی بپردازید. دو نوع شخص می توانند بیهوشی را انجام دهند – پرستار بیهوشی و متخصص بیهوشی. بیهوشی اگر توسط شخص دوم انجام شود، گرانتر از اولی خواهد بود.
4) پیچیدگی روش منحصر به فرد شما.ساختار استخوان هر فرد متفاوت است. بسته به شدت چانه ضعیف یا میزان اصلاح مورد نیاز در فک پایین، ممکن است جنیوپلاستی شما عمیق‌تر انجام شود. اگر عمل جنیوپلاستی شما برای ارائه دهنده شما زمان بر یا چالش برانگیزتر باشد، احتمالا گران تر خواهد بود.
5) اینکه آیا می خواهید جراحی خود را با یک روش جراحی پلاستیک دیگر همراه کنید یا نه.از آنجایی که شما در حال حاضر هزینه های بیهوشی عمومی و مرکز عمل را پرداخت می کنید، ممکن است یک یا چند عمل جراحی زیبایی را انتخاب کنید (که بسیار رایج است). اینها شامل جراحی زیبایی بینی، لیفت صورت و لیپوساکشن غبغب و گردن است. ارائه‌دهنده شما حتی ممکن است برای اضافه کردن یک عمل جراحی چندگانه دیگر به جنیوپلاستی خود، تخفیف به شما بدهد، بنابراین اگر روش‌های دیگری را در نظر می‌گیرید، می‌تواند برای شما مقرون‌به‌صرفه باشد.

آیا بیمه جنیوپلاستی را پوشش می دهد؟

اگرچه جنیوپلاستی تا حد زیادی یک روش انتخابی در نظر گرفته می شود و بنابراین برای پوشش بیمه واجد شرایط نیست، در موارد نادر، از نظر پزشکی ضروری است. جراحی ارتوگناتیک یا فک مانند این از نظر پزشکی برای کسانی که آپنه خواب شدید دارند و همچنین افرادی که در جویدن مشکل دارند (تا حد خفگی غذایی که به طور کامل جویده نشده است) یا در صحبت واضح به دلیل موقعیت فک خود مشکل دارند، ضروری است. پوشش بیمه سلامت با پزشک و ارائه‌دهنده بیمه سلامت خود مشورت کنید تا ببینید آیا می‌توان قیمت جنیوپلاستی را با پوشش بیمه کاهش داد.

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین جراح زیبایی چانه کیست؟

بهترین جراح زیبایی چانه کیست؟

جراحی زیبایی چانه برای تغییر موقعیت یا تغییر شکل چانه انجام می‌شود تا هماهنگی صورت بهبود یابد. جنیوپلاستی می تواند با اصلاح هرگونه تغییر شکل چانه و نواحی اطراف صورت بیمار، ظاهر را بهبود بخشد. جراحان...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *