دکتر آرمان انقطاع » ورزش بعد از ابدومینوپلاستی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

ورزش بعد از ابدومینوپلاستی

فهرست مطالب

ورزش بعد از ابدومینوپلاستی به دلیل این که به روند بهبود پس از این جراحی کمک شایانی می‌کند، از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار شده است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که با ورزش کردن جسم آن‌ها آسیب می‌بیند. اما اگر ورزش کردن اصولی باشد، می‌تواند به بهبود سریع جراحت‌های شکم شما کمک کند. بهترین ورزش‌ها بعد از جراحی‌های شکم ورزش‌‌هایی همچون پیاده روی، تمرینات تنفس، تمرینات قدرتی و تمرینات انعطاف پذیری هستند. چنانچه از بهترین زمان انجام این ورزش‌ها و ‌چگونگی انجام آن‌ها مطلع نیستید، با ما همراه باشید.

آیا ورزش بعد از ابدومینوپلاستی ممکن است؟

بعد از این که جراحی ابدومینوپلاستی انجام می‌شود، بسیاری از متقاضیان تصور می‌کنند که باید دراز کشیده و استراحت کنند. اما چنین نیست. اگرچه استراحت کردن یک امر حیاتی برای بهبود پس از این بیماری است، اما نباید از اهمیت ورزش و تحرک جسمانی هم غافل شد. شما در روزهای ابتدایی بعد از عمل قادر به ورزش کردن نخواهید بود. اما پس از 10 روز آرام آرام می‌توانید فعاایت‌های ورزشی را آغاز کنید.

بهترین زمان برای ورزش بعد از ابدومینوپلاستی

بعد از این که شما جراحی زیبایی شکم را انجام می‌دهید، جسمتان کمی آسیب پذیر خواهد شد. طبق نظر پزشکان، حداقل یک ماه و حداکثر سه ماه وقت نیاز است تا بدن سلامت خود را بازیابد. بنابراین تا سه ماه بعد از انجام این جراحی نباید به انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین بپردازید.

توجه داشته باشید که شدت جراحی در انتخاب بهترین ورزش بعد از ابدومینوپلاستی نقش زیادی دارد. به هر میزان که کانتورینگ شکم پر شدت‌تر باشد، به مراتب دوره بهبود شما طولانی‌تر خواهد شد. در نتیجه باید بیشتر صبر کنید تا بتوانید مجددا فعالیت‌های ورزشی انجام دهید. برخی از پزشکان با توجه به شرایط یک بیمار توصیه می‌کنند که این بیمار ۶ تا ۸ هفته بعد از ابدومینوپلاستی ورزش کردن را از سر بگیرد. البته در این دوران نباید ورزش‌های سنگین انجام بشوند. ورزش‌هایی در حد پیاده روی و فعالیت‌های روزمره جهت بهبود گردش خون در بدن بسیار مناسب هستند.

بیشتر بخوانید: نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی

بهترین ورزش‌های بعد ابدومینوپلاستی

ورزش های بعد از ابدومینوپلاستی

بیشتر بخوانید: بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران

ورزش بعد از ابدومینوپلاستی موجب بهبود وضعیت جسمانی شما خواهد شد. با این حال، بسیار اهمیت دارد که شما چه ورزش‌هایی را بعد از جراحی شکم انجام دهید. برخی از مناسب‌ترین ورزش‌ها به گفته پزشکان عبارتند از:

1.    پیاده روی: پیاده روی چند هفته بعد از عمل می‌تواند به بهبود شرایط جسمانی شما کمک زیادی کند. این فعالیت سبک بدون این که ضربه‌ای به شکم وارد کند، انجام می‌شود. بنابراین منجر به تقویت عضلات شکم خواهد شد.

2.    تمرینات تنفسی: تمرینات تنفسی نیز ورزش‌های دیگری هستند که به منظور بهبود شرایط بدن بعد از ابدومینوپلاستی توصیه شده‌اند. تنفس عمیق یا تنفس مرکزی سبب بهبود قوای عضلات شکم خواهند شد.

3.    انعطاف پذیری: خم شدن، تمرینات استرچینگ و حرکات کششی می‌توانند انعطاف پذیری بدن را افزایش دهند. البته این تمرینات باید با ملایمت انجام شوند. چرا که ممکن است در ناحیه شکم درد ایجاد کنند. چنانچه می‌خواهید با کمک تمرینات کششی انعطاف پذیری را افزایش دهید، باید از پزشک چگونگی انجام این تمرینات را بپرسید.

4.    کشش مچ پا: یکی از برترین انواع ورزش بعد از ابدومینوپلاستی، ورزش کششی مچ پا است. برای انجام آن باید پاشنه پا را روی زمین قرار دهید. سپس پنجه را به سمت ساق بفشارید و پای خود را کشش دهید. این ورزش می‌تواند باعث بهبود گردش خون بشود.

5.    تمرینات قدرتی: پس از این که کمی از دوران نقاهت بعد از ابدومینوپلاستی سپری شد، می‌توانید به انجام تمرینات قدرتی بپردازید. تمریناتی همچون وزنه برداری، بالا آوردن پا و دویدن سریع از جمله تمرینات استقامت و قدرت هستند. البته تا زمانی که بخیه شما خوب نشده است، انجام این ورزش‌ها ممنوعیت دارد. به هنگام انجام تمرینات قدرتی باید دقت زیادی را به خرج دهید و به آرامی عمل کنید. در غیر این صورت ممکن است با عوارضی همچون عفونت یا باز شدن بخیه پس از ابدومینوپلاستی مواجه شوید.

در هر صورت، شما باید پیش از آغاز فرآیندهای ورزشی بعد از انجام این جراحی، با پزشک خود مشورت نمایید. پزشک یک برنامه خاص را برای ورزش بعد از ابدومینوپلاستی به شما ارائه خواهد کرد. سپس توصیه‌هایی را به شما ارائه می‌کند که به کمک آن‌ها می‌توانید با ورزش کردن، دوران نقاهت را کاهش دهید.

بیشتر بخوانید: عوارض ابدومینوپلاستی

تاثیرات ورزش بعد از ابدومینوپلاستی برای بیماران

تاثیرات ورزش بعد از ابدومینوپلاستی

معمولا ورزش بعد از ابدومینوپلاستی با هدف بهبود سریع بدن انجام می‌شود. طبق دستورات بسیاری از پزشکان، خوابیدن مطلق بعد از جراحی زیبایی شکم ممنوع است. هر فردی که می‌خواهد جریان گردش خون بهتری داشته باشد، زودتر به ترمیم بخیه بپردازد و نتایج بهتری را از این جراحی دریافت کند، باید حرکات ساده ورزشی را انجام دهد.

بیشتر بخوانید: هزینه عمل ابدومینوپلاستی

سخن آخر

ما در این مطلب در مورد ورزش بعد از ابدومینوپلاستی صحبت کردیم. ورزش کردن بعد از جراحی زیبایی شکم می‌تواند تاثیرات فوق العاده‌ای در نتایج عمل داشته باشید. بهترین تایم برای ورزش، ۲ تا ۳ ماه بعد از عمل است. اما در طول دوران نقاهت نیز باید به ورزش‌های سبکی مثل پیاده روی توجه بشود. شما می‌بایست زیر نظر پزشک یک ورزش خاص را انجام دهید تا دچار عوارض ابدومینوپلاستی نشوید.

سوالات متداول

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
اندام ساعت شنی با عمل ابدومینوپلاستی

اندام ساعت شنی با عمل ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی، تامی تاک یا همان جراحی زیبایی شکم، روشی است که با برداشت پوست اضافی، اسکارها، ترک های پوستی و چربی از ناحیه شکم همراه است که نتیجه آن تنگ و کشیده شدن عضلات و ماهیچه های شکم می باشد....

همه چیز درباره لیپوساکشن

همه چیز درباره لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از گزینه هایی است که به افرادی پیشنهاد می شود که به منظور کاهش وزن خود، نتوانسته اند از رژیم غذایی و ورزش نتیجه ای حاصل نمایند. این روزها، فاکتورهای زیبایی در جوامع مختلف بسیار تغییر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *