دکتر آرمان انقطاع » پروتز سینه مدل گرد؛ همه چیز درباره آن
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

پروتز سینه مدل گرد؛ همه چیز درباره آن

فهرست مطالب

پروتز سینه مدل گرد، یکی از انواع پروتزهایی است که امروزه در میان بانوان محبوبیت پیدا کرده است. در واقع، پروتز سینه یک جراحی زیبایی محسوب می‌شود که انواع مختلفی دارد. یکی از رایج‌ترین انواع پروتز سینه در بانوان، پروتز سینه مدل گرد است. اگر شما نیز تصمیم به انجام این جراحی زیبایی دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید؛ چرا که به بررسی کامل این نوع پروتز سینه خواهیم پرداخت و هرآنچه که باید بدانید را ارائه خواهیم داد.

01:03
truncate dir-rtl

توضیحات دکتر آرمان انقطاع درمورد پروتز سینه

منظور از پروتز سینه مدل گرد چیست؟

پروتز سینه مدل گرد یکی از رایج‌ترین انواع پروتز سینه است که بانوان به‌قصد برجسته‌سازی و خوش‌فرم کردن سینه‌های خود از آن در جراحی پروتز سینه بهره می‌برند. در این جراحی زیبایی، پزشک متخصص به‌وسیله ایمپلنت یا همان پروتزهایی به سینه بانوان فرم بهتری می‌بخشد. این پروتزها از تنوع جنس برخوردار هستند که بسته به‌نظر پزشک از آن‌ها استفاده می‌شود. از جمله رایج‌ترین انواع ایمپلنت‌ها که در پروتز سینه مدل گرد استفاده می‌شود، می‌توان به ژل سیلیکون یا سالین اشاره کرد.

پروتز سینه مدل گرد چیست؟

در این عمل، بهترین جراح پروتز سینه با جراحی، ایمپلنت‌هایی را در سینه بانوان جای‌گذاری می‌کند و به‌این‌ترتیب فرم زیباتری به آن‌ها می‌بخشد. تشخیص این مورد که آیا پروتز سینه مدل گرد برای شما مناسب است یا نه، برعهده پزشک متخصص است؛ البته نظر و سلیقه شما نیز در این امر، بسیار حائز اهمیت است.

مزایای پروتز سینه گرد چیست؟

پروتز سینه گرد از محبوبیت بسیار زیادی در میان بانوان برخوردار است، اما این محبوبیت بی‌دلیل نیست و بخش اعظم آن به دلیل مزایای بسیار زیادی است که این نوع از پروتز سینه دارد. در ادامه به برخی از مزایای پروتز سینه مدل گرد اشاره کرده‌ایم:

مزایای پروتز سینه مدل گرد
 • این نوع از پروتز سینه از ظاهری طبیعی برخوردار است و هنگام ایستادن و یا دراز کشیدن، فرم خود را از دست نمی‌دهد
 • باعث افزایش قابل‌توجه حجم سینه می‌شود و لطافت خاصی به آن می‌بخشد
 • در این نوع پروتز سینه، می‌توان از ایمپلنت‌هایی با قطرها و سایزهای مختلف استفاده کرد
 • انجام پروتز سینه مدل گرد نسبت به سایر پروتزهای سینه، از هزینه‌های کمتری برخوردار است
 • این نوع از پروتز سینه، به‌دلیل فرم گرد خود، مانع از چسبیدن سینه به بدن می‌شود
 • ظاهری شیک و جذاب
نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
پیام شما با موفقیت ارسال شد.
دوباره امتحان کنید.

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از پروتز سینه

پروتز سینه مدل گرد برای چه افرادی مناسب تر است؟

این نوع از پروتز سینه، به‌دلیل شکل و فرم ساده و زیبای خود، برای بسیاری از بانوان مناسب است. در زیر به برخی از بهترین کاندیداهای انجام پروتز سینه گرد اشاره می‌کنیم:

 • بانوانی که دارای افتادگی سینه هستند و سینه آن‌ها فرمی رو به پایین به خود گرفته است.
 • بانوان مبتلا به سرطان سینه که در اثر این بیماری بخشی از بافت سینه خود را تخلیه کرده‌اند.
 • بانوانی که دارای فرم سینه نامناسبی، همچون سینه خرطومی، هستند.
 • بانوانی که به‌طور ژنتیکی دارای سینه‌هایی با اندازه کوچک هستند.
 • بانوانی که دارای سینه‌هایی نامتقارن هستند.

بیشتر بخوانید: طول عمر پروتز سینه

چرا پروتز سینه مدل گرد بسیار محبوب است؟

یکی از مهم‌ترین مزایای این نوع از پروتز سینه، که باعث محبوبیت آن شده است، حجم زیادی است که به سینه می‌بخشد. بدون شک، داشتن سینه‌ای خوش‌فرم و بزرگ، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای اعتمادبه‌نفس در بانوان است؛ به‌همین خاطر، پروتز سینه مدل گرد از محبوبیت زیادی در میان بانوان است. این نوع از پروتز، علاوه بر حجم زیادی که به سینه می‌بخشد، نرمی آن را نیز به‌صورت قابل‌توجهی افزایش می‌دهد. البته در این میان نباید از هزینه پایین این نوع پروتز سینه نسبت به سایر پروتزهای سینه، چشم‌پوشی کرد.

بیشتر بخوانید: تعویض پروتز سینه

ظاهر پروتز سینه مدل گرد به چه شکل خواهد بود؟

پروتز سینه گرد

همان‌طور که از نام این نوع پروتز سینه مشخص است، سینه شما پس از انجام این جراحی زیبایی، فرمی گرد و کروی به خود خواهد گرفت. البته در مواردی، ممکن‌است به دلیل پارگی پروتز یا چرخیدن آن، سینه، فرم گرد خود را از دست بدهد. در این موارد، می‌توانید با مراجعه به پزشک متخصص، نسبت به انجام اصلاحات و بازیابی فرم گرد سینه خود، اقدام کنید.

از پروتز سینه مدل گرد چگونه در جراحی استفاده می شود؟

برای انجام پروتز سینه مدل گرد، زیباجو، در ابتدا تحت بیهوشی یا بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد؛ معمولاً این مورد براساس سوابق پزشکی زیباجو تعیین می‌شود. پس از آن، پزشک متخصص نسبت به ایجاد برش در اطراف هاله سینه یا در زیر بغل اقدام می‌کند. در نهایت یک جیپ در زیر ماهیچه سینه یا بالای آن ایجاد می‌شود و پزشک از طریق این جیپ، ایمپلنت سینه مدل گرد را وارد سینه فرد می‌کند. در مرحله آخر، پزشک پس از بررسی تعادل و تقارن سینه‌ها، دست به بخیه زدن برش‌های ایجاد شده می‌زند.

بیشتر بخوانید: ورزش بعد از پروتز سینه

معایب پروتز سینه مدل گرد چیست؟

پروتز سینه مدل گرد از معایب زیادی برخوردار نیست. برخی از زیباجویان بر این باور هستند که این نوع از پروتز سینه، فرم و شکل غیرطبیعی به سینه می‌بخشد؛ اما این موضوع به سلیقه شخصی هر فردی بستگی دارد و نمی‌توان آن را یک عیب در نظر گرفت. این نوع از پروتز سینه، احتمال خطر بیشتری برای انقباض کپسولی دارد؛ شاید بتوان این مورد را یکی از عیب‌های پروتز سینه مدل گرد دانست.

پروتز سینه مدل گرد از چه موادی درست می‌شود؟

در پروتز سینه مدل گرد از ایمپلنت‌های خاصی برای فرم‌دهی و زیباسازی سینه بانوان استفاده می‌شود. این ایمپلنت‌ها جنس خاصی دارند و متفاوت از پروتزهای ثابت هستند. در واقع جنس پروتز سینه مدل گرد از پوسته‌های سیلیکونی است که داخل آن با موادی پر شده است. برخی از این پروتزهای سینه مدل گرد با ژل سیلیکون پر شده‌اند و برخی دیگر با محلول سالین؛ که ترکیبی از آب‌نمک استریل است.

نکات مهم در نگهداری از پروتز سینه مدل گرد

توجه داشته باشید که در هفته‌های ابتدایی پس از انجام این جراحی زیبایی باید نکات مهمی را رعایت کنید تا دوران نقاهت خود را به خوبی سپری کنید. در هفته‌های اول، حتماً از سوتین مخصوصی که پزشک تجویز می‌کند، استفاده کنید.

نگهداری از پروتز سینه مدل گرد

این سوتین با افزایش گردش خون و فشار مناسب به سینه‌ها، روند بهبودی را سرعت می‌بخشد. همچنین توجه داشته باشید که در هفته اول انجام پروتز سینه مدل گرد، فقط به پشت، بخوابید؛ از خوابیدن به پهلو و شکم، جداً خودداری کنید.

کدام افراد بهتر است از پروتز سینه مدل گرد استفاده نکنند؟

اگر پزشک متخصص، این نوع از پروتز سینه را برای شما مناسب نداند، بهتر است از انجام آن منصرف شوید و به فکر انواع دیگری از پروتز سینه باشید. همچنین، پروتز سینه گرد برای افرادی که سینه‌هایی غده‌ای دارند، مناسب نیست؛ چرا که پروتز سینه مدل گرد در بیشتر موارد، قادر به تغییر فرم این سینه‌ها نیست.

آیا پروتز سینه مدل گرد، ماندگاری بیشتری دارد؟

یکی از مهم‌ترین عواملی که در ماندگاری این نوع پروتز سینه تاثیر دارد، پزشک متخصصی است که این جراحی را انجام می‌دهد. توجه داشته باشید که از خدمات یک پزشک متخصص و توانا برای انجام پروتز سینه گرد بهره ببرید؛ چرا که افراد غیرمتخصص، می‌توانند آسیب‌های جدی به سلامتی و زیبایی شما عزیزان وارد کنند.

اگر به دنبال پزشکی حاذق و توانا در زمینه جراحی پروتز سینه مدل گرد هستید، می‌توانید از خدمات و مشاوره دکتر آرمان انقطاع بهره‌مند شوید. همچنین توجه داشته باشید که نوع پروتز مصرف‌شده و همچنین مراقبت‌های زیباجو نیز در ماندگاری پروتز سینه مدل گرد، موثر هستند.

نتیجه‌گیری

پروتز سینه مدل گرد یکی از گزینه‌های محبوب برای زنانی است که به دنبال بازسازی یا افزایش حجم سینه‌های خود هستند. این نوع پروتز سینه، به شکل گرد و همسان است و باعث ایجاد شکل طبیعی سینه می‌شود. موادی که برای ساخت این پروتزها استفاده می‌شود، معمولاً سیلیکون یا مواد ژلی هستند که احساس طبیعی را به فرد می‌دهند و با بدن هماهنگی بالایی دارند. در این مقاله درباره این نوع از پروتز سینه و سوالاتی که ممکن بود در مورد آن داشته باشید صحبت کردیم.

سوالات متداول پروتز سینه مدل گرد

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پروتز سینه مدل اشکی؛ فواید و نحوه استفاده از آن

پروتز سینه مدل اشکی؛ فواید و نحوه استفاده از آن

پروتز سینه مدل اشکی یکی از روش‌های پیشرفته پروتز سینه در زمینه زیبایی و بهبود ظاهر بدن است. پروتزهای مدل اشکی برعکس پروتزهای گرد، ظاهری طبیعی دارند و شکل آنها متناسب با آناتومی بدن طراحی شده؛...

ورم بعد از عمل پروتز سينه؛ نکاتی که باید بدانید!

ورم بعد از عمل پروتز سينه؛ نکاتی که باید بدانید!

ورم بعد ازعمل پروتز سینه یکی از عوارض معمول پس از جراحی است که به عنوان جوانب طبیعی شناخته می‌شود و در دوره نقاهت ایجاد می‌شود. در  اکثر موارد تورم با گذر زمان کاهش می‌یابد، اما ممکن است به مدت چند...

محل قرارگیری پروتز سینه؛ انتخاب محل مناسب

محل قرارگیری پروتز سینه؛ انتخاب محل مناسب

محل قرارگیری پروتز سینه، یکی از جنبه‌های اصلی در دستیابی به نتایج مطلوب و بهبودی صحیح اهمیت زیادی دارد. تعیین جای قرار دادن ایمپلنت در زیر عضله قفسه سینه (زیر عضلانی) یا بالای آن، پشت بافت پستان...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *