دکتر آرمان انقطاع » هر آنچه نیاز است در مورد پروتز سینه در بارداری بدانید
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

هر آنچه نیاز است در مورد پروتز سینه در بارداری بدانید

فهرست مطالب

بارداری یک رویداد مهم در زندگی زنان است زیرا در بدن زن تغییرات زیادی اعمال می شود. زنانی که مایل به انجام پروتز سینه هستند و قصد باردار شدن دارند یا قبلاً زایمان کرده اند با مشکلات متعددی روبرو هستند. به همین دلیل باید از خطرات ناشی از پروتز سینه آگاه و مطلع باشیم.

انجام پروتز سینه قبل از بارداری

خانم هایی که می خواهند قبل از بارداری پروتز سینه انجام دهند:

توجه داشته باشید که این روش بر روند بارداری طبیعی تأثیر نمی گذارد زیرا سینه ها مستقل از ایمپلنت سینه تکامل می یابند. با این حال بدن در این دوران به خصوص از نظر وزن تغییر می کند. همچنین پوست پس از این تغییرات تحت کشش قرار می گیرد. حجم سینه در طول بارداری افزایش می یابد و به تدریج پس از زایمان تخلیه می شود. سپس بهتر است بین شش ماه تا یک سال قبل از بارداری منتظر بمانید تا نتیجه عمل ثابت شود و روند بهبودی به پایان برسد.

انجام پروتز سینه قبل از بارداری
انجام پروتز سینه قبل از بارداری

پروتز سینه در بارداری چه خطراتی دارد

برای زنان بارداری که قبلاً پروتز سینه انجام داده‌اند:

پروتز سینه هیچ خطری برای کودک ندارد. تنها نگرانی ممکن است تغییر شکل و حجم سینه ها در دوران بارداری باشد. پروتزها، سینه ها را در این دوره ثابت نگه می دارند و خطر افتادگی بعد از زایمان را کاهش می دهند.

اگر ایمپلنت سیلیکونی در دوران بارداری پاره شود، چه می شود؟ سیلیکون مورد استفاده در پروتزهای سینه جدید بسیار منسجم است و در صورت پارگی، خطر انتشار آن به داخل بدن، به حداقل می رسد. بنابراین خطری هم برای مادر و هم برای نوزاد وجود ندارد.

پروتز سینه بعد از بارداری

برای خانم هایی که می خواهند بعد از زایمان پروتز سینه انجام دهند:

پس از زایمان، بسته به اینکه زن شیر می‌دهد یا نه، سینه‌ها به تغییر شکل و حجم خود ادامه می‌دهند. افتادگی پوست اغلب در این دوره اتفاق می‌افتد که برخی از بیماران تصمیم به انجام جراحی پروتز سینه می گیرند. شش ماه پس از زایمان، بسته به کیفیت پوست می‌توانید پروتز سینه را انجام دهید. ایمپلنت های سینه هیچ خطری در قبل، در حین و بعد از بارداری ایجاد نمی‌کنند.

این که آیا قبلاً پروتز سینه کرده اید یا بعد از بارداری خود به انجام آن فکر می کنید، احتمالاً سؤالات زیادی را برای شما پیش می آورد. برای کمک به شما برخی از متداول‌ترین سوالات را در ادامه آورده ایم و پاسخ کاملی به آنها داده ایم. لطفاً توجه داشته باشید که این فقط یک راهنمای کلی است و همیشه باید در مورد شرایط شخصی خود با یک متخصص جراحی پلاستیک مشورت کنید.

دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن مناسب کیست؟

عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن مناسب کیست؟

عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن یک روش جراحی است که می تواند به کاهش اندازه سینه های بیش از حد بزرگ کمک کند. این یک گزینه محبوب برای زنانی است که از اندازه سینه های خود ناراضی هستند یا به دلیل سینه...

طول عمر پروتز سینه به طور متوسط چقدر است؟

طول عمر پروتز سینه به طور متوسط چقدر است؟

تصمیم گیری برای انجام جراحی پروتز سینه یک تصمیم بسیار مهم است. این روش برای کمک به شما در دستیابی به برجستگی های زنانه مورد نظر شما طراحی شده است و اغلب به بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس شما کمک...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *