دکتر آرمان انقطاع » هر آنچه که از ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه باید بدانید!
مدت زمان مطالعه ۱۷ دقیقه

هر آنچه که از ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه باید بدانید!

فهرست مطالب

ماموپلاستی یکی از جراحی های زیبایی سینه است که هدف  آن کوچک کردن سینه های بزرگ و افتاده است که باید، توسط بهترین جراح ماموپلاستی انجام شود. در ادامه قصد داریم شما را بیشتر با جراحی کوچک کردن سینه آشنا کنیم.

بزرگ بودن سینه ها همیشه خوشایند و باعث زیبایی اندام نمی‌ شود، در برخی از موارد بزرگی بیش از اندازه سینه ها و سایز غیر نرمال آن با مشکلات بسیاری برای خانم ها همراه می باشد. بزرگ بودن سینه ها باعث احساس درد در قسمت گردن و سرشانه ها می گردد که به مرور زمان آزار دهنده خواهد بود. همچنین در برخی از موارد ممکن است بزرگی سینه تناسب اندام را به هم ریخته و فرد را برای حضور در اجتماع با مشکل همراه سازد.

بزرگ بودن سایز سینه ها یکی از مواردی است که انجام فعالیت های برخی از رشته های ورزشی را برای خانم ها محدود می نماید، همینطور پوشیدن لباس هایی که متناسب با سایر اندام های بدن باشد مقدور نخواهد بود. در چنین شرایطی نیاز است که شما عمل ماموپلاستی را انجام داده اید تا به کمک آن شاهد تغییر سایز پستان و کوچک کردن سینه باشید. جراحی ماموپلاستی از انواع جراحی های پلاستیک و زیبایی اندام است که توسط بهترین جراح پلاستیک به جهت رفع بزرگی سینه برای خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد، این عمل که توسط بهترین جراح ماموپلاستی انجام می شود، طبق استاندارد های جراحی و با توجه به فرم کلی اندام فرد متقاضی صورت می گیرد.

با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا اطلاعات جامعی درباره این عمل خدمت شما ارائه دهیم.

جراحی ماموپلاستی

اغلب زنان به دلیل بزرگی بیش از حد سینه هایشان با مشکلاتی مواجه هستند که این مشکلات عبارتند از:

 • درد در گردن، شانه ها، پشت و سینه ها
 • احساس سختی در انجام برخی حرکات ورزشی
 • عدم توازن فرم بدن
 • کاهش اعتماد به نفس

هدف از عمل ماموپلاستی، کاهش سایز سینه ها و ایجاد توازن و تناسب در فرم بدن زنان است.

جراحی ماموپلاستی
جراحی ماموپلاستی

جراحی ماموپلاستی باعث می شود که سایز سینه ها استاندارد و زیبا شود و از طرفی فرم بهتری نسبت به قبل بگیرد .

افتادگی سینه ها به طور کامل برطرف می شود و پوست آویزان آن نیز از بین میرود. ماموپلاستی باعث می شود که گردن درد شما کاهش یابد و از طرفی باعث می شود که لباس های مناسب و مورد علاقه تان را نیز به تن کنید .

ماموپلاستی که یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی اندام است باعث کوچک کردن سینه شده و با تغییر فرم و کاهش سایز آنها به زیبایی اندام کمک کند بنابراین می توان ماموپلاستی را یکی از انواع جراحی زیبایی به شمار آورد.

مزایای عمل ماموپلاستی

یکی از مهم ترین مزایای ماموپلاستی، ایجاد تناسب در سایز سینه ها و افزایش اعتماد به نفس در زنان است این نتیجه همچنین در خانم هایی که سینه های کوچکی دارند و عمل بزرگ کردن را نز جراح پروتز سینه انجام می دهند نیز اتفاق می افتد . از دیگر مزیت های این عمل می توان به عدم محدودیت در انجام فعالیت های بدنی و ورزشی اشاره کرد. بنابراین عمل کوچک کردن سینه، علاوه بر بهبود عملکرد می تواند در بهبود کیفیت زندگی فرد نیز تاثیرگذار باشد.

ماموپلاستی کمک می کند که شما سینه های خوش فرم تری داشته باشید و البته افتادگی سینه ها که در اکثر موارد برای خانم ها ایجاد عرق سوزی می نماید نیز برطرف خواهد شد . به کمک ماموپلاستی افراد به راحتی می توانند سینه هایی زیبا و محکم تر داشته باشند که سایز آن متناسب با فرم کلی بدن تغییر می کند . کوچک کردن سینه یکی از بهترین تکنیک ها برای رسیدن به اندام ایده آل و زیبایی سینه است، چرا که بزرگ بودن بیش از اندازه آن باعث می شود تا شما از عوارضی مانند گردن درد و یا احساس سوزش در سرشانه ها رنج ببرید.

یکی از بحث های موجود در ماموپلاستی درمان آرتروز گردن و یا جلوگیری از بروز آن می باشد که با انجام این عمل زیبایی می توان از این بیماری جلوگیری نمود زیرا استفاده از سوتین های مختلف باعث تحمل وزن سینه ها شده و این فشار به صورت مستقیم بر روی سرشانه ها و گردن ایجاد می شود.

افراد مناسب برای کوچک کردن سینه

به طور کلی افرادی می توانند از جراحی ماموپلاستی برای زیبایی اندام کمک بگیرند که از داشتن سینه های افتاده و بزرگ خود رنج می برند. بزرگی سینه می تواند توازن و زیبایی اندام را تحت تاثیر قرار دهد و با ظاهر نامناسبی که ایجاد می کند، جلب توجه ویژه ای به سینه ها داشته باشد.

بسیاری از خانم ها برای پوشیدن و یا خرید لباس های خانگی و مجلسی دچار مشکل هستند و اغلب مجبور هستند که برای تهیه لباس های مناسب از خیاط کمک بگیرند . همچنین حضور در اجتماعات مختلف برای خانم هایی با سینه های بزرگ با مشکلات خود همراه است . همچنین این افراد از دید در ناحیه گردن و شانه رنج می برند و تمایل دارند که با کاهش مقداری از وزن سینه ها امورات روزمره را بهتر و راحت تر انجام دهند .

 • زنانی که به بیماری خاصی مبتلا نیستند.
 • زنانی که انتظارات واقع بینانه از این عمل دارند.
 • زنانی که به دلیل سایز بسیار بزرگ سینه ها، از گردن درد و شانه درد رنج می برند.
 • زنانی که به دلیل سایز بزرگ سینه ها اعتماد به نفسشان کاهش پیدا کرده و نمی تواند هر لباسی را بپوشند.

جهت اخد مشاوره فرم زیر را پر کنید.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام شما با موفقیت ارسال شد.
دوباره امتحان کنید.

اقدامات قبل از ماموپلاستی

بد نیست بدانید که اقدامات و مراقبت های بعد از کوچک کردن سینه مانند سایر جراحی ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، دقت در انتخاب جراح از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی کوچک کردن سینه است . با مشاهده نمونه کارها و تحقیق و بررسی در این زمینه می توانید بهترین جراح ماموپلاستی را انتخاب نمایید و همچنین به کمک ایشان مشاوره های لازم در این خصوص را دریافت نمایید . در صورتیکه جراح متخصص و متبحر باشد به راحتی می توانید از سینه های زیبا و خوش فرم بهره مند شوید و از زیبایی اندامتان لذت ببرید .

معمولا خانم هایی که با سایز سینه‌ های خود مشکل دارند و این مشکل باعث شده تا زیبایی اندام آنها تحت تاثیر قرار بگیرد و هم در فعالیت های روزمره با مشکل روبرو شوند نیاز به عمل ماموپلاستی دارند.

در برخی از مراجعات خانم ها اظهار می نمایند که وجود سینه های بزرگ مانع از انجام رشته ورزشی مورد علاقه شان می شود . همچنین خانمهایی که سایز سینه هایشان یکسان نبوده یا با اندازه سایر اندامها متناسب نیست اقدام به عمل ماموپلاستی می نمایند.

 • نکته ای که باید قبل از عمل کوچک کردن سینه در نظر داشته باشید این است که؛ حتما برای این عمل به دنبال بهترین جراح سینه باشید تا از نتایج عمل رضایت داشته باشید.
 • جراح پستان ابتدا سوابق پزشکی بیمار را مشاهده می کند و آزمایشاتی مانند ماموگرافی یا اولتراسوند را برای وی تجویز می کند.
 • چنانچه هر گونه دارو و یا مکمل گیاهی مصرف می کنید باید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و همچنین داروهای پیشگیری از بارداری باید قبل از عمل قطع شود.
 • حداقل 8 ساعت قبل از عمل ماموپلاستی بیمار باید چیزی نخورد و یا نیاشامد.

چگونگی انجام عمل ماموپلاستی

جراحی کوچک کردن سینه که توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام می شود، با استفاده از بیهوشی عمومی در یک کلینیک مجهز و بهداشتی انجام می شود. این عمل که حدود ۲ الی ۴ ساعت به طول می‌انجامد، با دقت و مهارت توسط جراح پروتز سینه انجام می شود . همچنین قبل و بعد از جراحی کوچک سینه، پزشک آنتی بیوتیک هایی را برای جلوگیری از عفونت تجویز می کند.

عمل ماموپلاستی نتایج بسیار ایده آلی را برای افراد به همراه دارد که می تواند تاثیرات بسیار مثبتی در جهت زیبایی اندام و تغییر سبک زندگی ایجاد کند . دقت داشته باشید که به کمک این جراحی می توانید به اندام ایده آل خود دست یابید و لباس های مورد نظرتان را به تن کنید .

بهترین جراح ماموپلاستی قبل از انجام جراحی قسمت هایی که نیاز به برش و تغییر دارند را مشخص نموده و مقداری از چربی و بافت سینه که ارتباط خونی با سینه ندارد را تحت جراحی قرار می‌دهد. عمل کوچک کردن سینه اختلال و یا مشکلی برای شیردهی ایجاد نمی کند. جراحی ماموپلاستی موجب می شود که تناسب و سایز مورد نظر فرد متقاضی ایجاد شود و به طور همزمان سینه ها خوش فرم و به سمت بالا لیفت می شوند. پس از پایان کار قسمت های برش خورده و جراحی شده بخیه زده می‌شوند و پانسمان های مخصوص روی آن قرار می گیرد.

برای انجام جراحی ماموپلاستی روش های مختلفی وجود دارد که هدف تمامی روش ها برداشتن بافت اضافی سینه و همچنین فرم دهی به سینه است. انتخاب تکنیک جراحی بر عهده پزشک است و پس از معاینه و بررسی وضعیت بیمار می تواند درباره تکنیک عمل ماموپلاستی اظهار نظر کند.

یکی از رایج ترین روش های جراحی مامولاستی این است که، جراح برش هایی از در هاله اطراف سینه تا پایین به صورت افقی می زند. در صورتی که سایز سینه بسیار بزرگ و افتادگی سینه زیاد باشد، ابتدا نوک سینه و هاله رنگی اطراف سینه از هم جدا می شوند و سپس در جای جدید جایگذاری می شود.

شیردهی بعد از جراحی ماموپلاستی

جراحان در چندین سال گذشته برای عمل ماموپلاستی روش هایی را انجام می دادند که احتمال آسیب دیدن مجاری شیری و تاثیر بر شیردهی وجود داشت. اما خوشبختانه امروزه با تکنیک هایی که بهترین جراحان پلاستیک مورد استفاده قرار می دهند، توانایی شیردهی نیز حفظ می شود و آسیبی به مجاری شیردهی وارد نمی شود.

امروزه ماموپلاستی آسیبی به عروق شیردهی وارد نمی کند و فرد به راحتی می تواند بعد از انجام جراحی نسبت به شیر دهی اقدام کند . اما توصیه جراح به شما این است که اگر تمایل به جراحی ماموپلاستی دارید این اقدام را بعد از بارداری و شیردهی انجام دهید چرا که خود بارداری و شیردهی موجب تغییر سایز سینه ها شده و ممکن است مجدد بعد از جراحی سینه هایتان دچار تغییر سایز و یا افتادگی شود .

از این رو برای جلوگیری از این عارضه توصیه می شود که حتما با پزشک مشورت نمایید و در صورت امکان عمل ماموپلاستی را به بعد از زایمان و بعد از پایان دوران شیردهی موکول نمایید.

مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی

 • بعد از جراحی کوچک کردن سینه، لوله ای باریک (درن) به منظور خارج کردن مایع و خونابه های زیر پوست قرار داده می شود که موقتی است و بعد از 2 الی 3 روز درن از بدن بیمار خارج می شود.
 • بعد از اتمام جراحی کوچک کردن سینه، پانسمانی به منظور کاهش ورم بر روی بخیه ها قرار داده می شود.
 • بهتر است بیمار تا 48 ساعت بعد از عمل پانسمان را باز نکند.
 • استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی تا یک ماه بعد از عمل اجباری است.
 • بیمار بعد از جراحی کوچک کردن سینه تا چند روز استراحت کافی داشته باشد.
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین بعد از عمل ممنوع است.
 • سعی کنید بعد از عمل بی تحرک نباشید و حتما پیاده روی داشته باشید.
 • فعالیت ها و ورزش های سنگین حداقل 4 تا 6 هفته ممنوع است.
 • محل بخیه ها را تمیز نگه دارید.
 • بیمار 2 هفته بعد از عمل می تواند کارهای روزانه خود را از سر بگیرد.
 • عدم مصرف سیگار و دخانیات و مجاورت با دود دخانیات

نکته: طول دوره نقاهت عمل ماموپلاستی در افراد مختلف، متفاوت است. برای مثال ممکن است فردی بعد از عمل ماموپلاستی احساس افزایش حساسیت در نوک سینه ها را داشته باشید در حالی در فردی که کاهش حساسیت یا حتی بی حسی را شاهد خواهیم بود. که تمامی این ها بعد از مدتی به طور کامل از بین خواهند رفت.

عوارض جراحی کوچک کردن سینه

جراحی ماموپلاستی در صورتی که توسط متخصص و بهترین جراح سینه انجام شود عوارض کوتاه‌مدتی مانند سایر جراحی ها به همراه خواهد داشت. این عوارض موقتی بوده و بعد از پایان دوره به طور کامل از بین می رود.

عوارض موقت جراحی ماموپلاستی شامل مشاهده خونابه از محل جراحی می باشد، که این عارضه در روزهای ابتدایی کاملاً طبیعی بوده و توسط پانسمان کنترل می‌شود. همچنین احساس درد و تورم در این ناحیه از اثرات جراحی می باشد که در صورت داشتن درد می توانید از قرص های مسکن که جراح برای شما تجویز نموده است استفاده کنید.

همچنین ممکن است که شما برای خوابیدن دچار مشکل باشید و نتوانید به راحتی استراحت کنید. بهتر است به صورت طاق باز و نیمه خوابیده این اقدام را انجام دهید.

حساس شدن به لمس در روزهای ابتدایی از عوارض موقت جراحی ماموپلاستی است که نیاز است در این دوره از دستکاری و برخورد با بخیه ها خودداری نمایید. همچنین ممکن است در قسمت هایی که بخیه زده شده است احساس سوزش نمایید، این سوزش بیانگر بهبودی زخم و جای برش است و نیازی نیست که نگران آن باشید.

عوارض نادر جراحی ماموپلاستی که در بسیاری از موارد قابل کنترل می باشند شامل موارد زیر خواهد بود:

 • خونریزی
 • عفونت
 • خون مردگی
 • از بین رفتن احساس در نوک پستان
 • واکنش به داروهای بی هوشی
 • تاثیر در شیردهی
 • کبودی و تورم
 • عدم قرینگی در پستان ها

هزینه جراحی کوچک کردن سینه

از آنجا که جراحی ماموپلاستی، جزء حساس ترین جراحی های زیبایی بدن است، بنابراین حتما باید توسط بهترین جراح پلاستیک انجام گیرد تا به نتایج درخشان و مثبتی برسید. بنابراین به بهانه قیمت ارزان عمل ماموپلاستی برخی متخصصین و جراحان عمومی سلامت خود را به خطر نیندازید و حتما این عمل را نزد فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام دهید تا از عوارض ماموپلاستی در امان باشید یا حداقل عوارض را تجربه کنید.

بنابراین هزینه ماموپلاستی بسته به تخصص جراح، روش جراحی، هزینه اتاق عمل، هزینه بیمارستان و… می تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از هزینه عمل کوچک کردن سینه توسط دکتر آرمان انقطاع فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می توانید به شماره 9052590 – 0938 در واتساپ پیام دهید و  مشاوره رایگان از وی بگیرید.

بهترین جراح ماموپلاستی

همانطور که میدانید نتیجه ای که از جراحی کوچک کردن سینه دریافت می کنید ، رابطه مستقیمی با عملکرد جراح دارد ، از این رو انتخاب بهترین جراح ماموپلاستی از مهم ترین تصمیماتی است که باید قبل از جراحی بگیرید . برای افرادی که در کلان شهری مانند تهران زندگی می کنند انتخاب جراح کار سختی است، چرا که گزینه های بسیاری پیش رو است تا بخواهند به هدف نهایی برسند ، اما به طور کلی باید به نکاتی توجه نمود که باعث می شود که جراحان مختلف را از یکدیگر متمایز سازد .

تجربه و تخصص جراح باید به قدر کافی کامل و جامع باشد تا شما بتوانید اطمینان لازم را کسب نمایید . از این رو توصیه می شود که جراح پلاستیک و زیبایی که مدرک فوق تخصصی را کسب نموده است را انتخاب نمایید ممکن است فرد بخواهد که عملی به غیر از جراحی سینه انجام دهد و به طور هم زمان درخواست جراحی شکم توسط جراح ابدومینوپلاستی را داشته باشد، چرا که تجربه و مهارت های شخصی جراحان با تجربه بیشتر خواهد بود و با چالش هایی که در این جراحی همراه هستند بیشتر آشنایی دارد . ایشان با معاینه و بررسی دقیق ، امادگی بدنی شما برای انجام جراحی را در نظر می گیرند در غیر این صورت احتمالا انجام جراحی هم زمان را متوقف و تنها یک عمل زیبایی را انجام می دهند.

به طور کلی جراح ماموپلاستی باید ویژگی های زیر را به همراه داشته باشد :

 • بهترین جراح ماموپلاستی با آگاهی کامل از آناتومی بدن ، نسبت به شرایط بیمار و انتظارات ایشان تمام ایرادات، مشکلات و ظاهر سینه را بررسی و آنالیز می نماید و نسبت به انجام تغییرات بهترین تکنیک ها را انتخاب می نماید .
 • تکنیک های جراح از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، ایشان طی تجربه های جراحی که در اختیار داشته است تکنیکی منحصر به فرد و کار آمد را انتخاب می نماید و با تکیه بر علم و دانشی که در بر دارد ، از تجربه های خود در زمان جراحی کمک می گیرد ، داشتن تجربه کافی و مهارت لازم یکی دیگر از مواردی است باید هنگام انتخاب جراح به آن توجه داشته باشید، چرا که نتیجه ی عمل بدون شک در گرو هنر دست جراح خواهد بود .
 • ایجاد تناسب اندام و حفظ سلامتی عمومی برای جراح از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد ، جراح ماموپلاستی با تکیه بر علم زیبایی شناسی جراحی های لازم را انجام میدهد و با توجه به فرم کلی اندام شما در رابطه با تغییر در ساختار سینه ها تصمیم گیری می نماید .
 • ارائه مشاوره صادقانه در زمینه جراحی نیز مورد مهم بعدی است ، جراح باید دید منطقی و درستی در رابطه با نتیجه ی جراحی به شما ارائه نماید . شما باید از میزان برش و تعداد بخیه های جراحی به صورت حدودی مطلع باشید تا بعد از عمل دچار سر درگمی و یا پشیمانی نشوید .
دکتر آرمان انقطاع

دکتر آرمان انقطاع

فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، دارای دو بورد فوق تخصصی و تخصصی از دانشگاه تهران، نفر اول کشور در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران، رتبه اول دانشکده پزشکی، با بیش از 14سال سابقه جراحی و عمل های موفق، عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تهران، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان ایران است. از جمله خدماتی که دکتر انقطاع ارائه می دهند عبارتند از: جراحی بینی، جراحی ترمیمی بینی، بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیفت اندوسکوپی صورت، تزریق چربی و....
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پروتز سینه مدل اشکی؛ فواید و نحوه استفاده از آن

پروتز سینه مدل اشکی؛ فواید و نحوه استفاده از آن

پروتز سینه مدل اشکی یکی از روش‌های پیشرفته پروتز سینه در زمینه زیبایی و بهبود ظاهر بدن است. پروتزهای مدل اشکی برعکس پروتزهای گرد، ظاهری طبیعی دارند و شکل آنها متناسب با آناتومی بدن طراحی شده؛...

ورم بعد از عمل پروتز سينه؛ نکاتی که باید بدانید!

ورم بعد از عمل پروتز سينه؛ نکاتی که باید بدانید!

ورم بعد ازعمل پروتز سینه یکی از عوارض معمول پس از جراحی است که به عنوان جوانب طبیعی شناخته می‌شود و در دوره نقاهت ایجاد می‌شود. در  اکثر موارد تورم با گذر زمان کاهش می‌یابد، اما ممکن است به مدت چند...

محل قرارگیری پروتز سینه؛ انتخاب محل مناسب

محل قرارگیری پروتز سینه؛ انتخاب محل مناسب

محل قرارگیری پروتز سینه، یکی از جنبه‌های اصلی در دستیابی به نتایج مطلوب و بهبودی صحیح اهمیت زیادی دارد. تعیین جای قرار دادن ایمپلنت در زیر عضله قفسه سینه (زیر عضلانی) یا بالای آن، پشت بافت پستان...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *